Društvo
DOK SE DRAGAN ČOVIĆ BAVI TREĆIM ENTITETOM: Medincinske sestre mu u SKB Mostar kukaju - "Plata od 2000 KM? Pa to je vrijeđanje zdravog razuma"
09. Feb. 20260
"Zadobio je teške tjelesne ozljede koje su opasne po život", potvrdila je glasnogovornica SKB Mostar, Adrijana Pandža, prenosi bljesak.info.
Hronika
15. Sep. 2025
0
Devetnaestogodišnji D.B. koji je u tučnjavi koja se dogodila 14. septembra u Mostaru, hospitaliziran je u Odsjeku za neurohiruršku anesteziju s jedinicom intenzivnog liječenja SKB Mostar.
"Zadobio je teške tjelesne ozljede koje su opasne po život", potvrdila je glasnogovornica SKB Mostar, Adrijana Pandža, prenosi bljesak.info.
"Iskreno sam zabrinut zbog pogoršane sigurnosne situacije u Mostaru, gdje huliganski napadi postaju gotovo svakodnevica. Ovaj put napad je rezultirao teškim tjelesnim ozljedama, a moglo je završiti i gore – srećom nije", naveo je predsjednik Gradskog vijeća Grada Mostara.
Pozvao je MUP HNK-a da hitno reagira, pronađe i najstrože procesuira počinitelje te da zajedno ulože napore kako bi spriječili i zaustavili moguće buduće napade.Ovim povodom se oglasio i mostarski SDP.
"Zbog sve učestalijih incidenata i narušavanja javnog reda i mira u Mostaru, te sinoćnjeg premlaćivanja mladića koji su se vraćali sa svadbenog veselja, od kojih je jedan u teškom zdravstvenom stanju, izražavamo duboku zabrinutost zbog ugrožavanja sigurnosti građana Mostara i narušavanja ugleda našeg grada", navode u priopćenju.
Kako navode, građani Mostara imaju pravo na sigurne ulice, miran život i učinkovitu reakciju nadležnih službi.
Pozivaju ministra unutarnjih poslova g. Marija Marića i Tužiteljstvo HNK-a da preuzmu odgovornost i hitno reagiraju u skladu sa svojim ovlastima."Građani Mostara zaslužuju odlučne i odgovorne poteze koji će vratiti povjerenje u institucije i osigurati javni red i mir. Očekujemo od ministra Marića da bez odlaganja poduzme konkretne mjere i transparentno obavijesti javnost o poduzetim koracima", stoji u priopćenju mostarskog SDP-a.
Podsjetimo, u ranim jutarnjim dana 14. septembra 2025. u jutarnjim satima u Mostaru izbila je tučnjava na lokalitetu Put za Aluminij, ispred salona namještaja, u kojoj su ozlijeđene dvije osobe.
U Sveučilišnu kliničku bolnicu Mostar prevezen je D.B., za kojega je dežurni liječnik potvrdio da je zadobio teške tjelesne ozljede, dok je u bolnicu "dr. Safet Mujić" prevezen B.M. (2003), koji je prošao s lakšim ozljedama.
Policija je lišila slobode jednu osobu – S.I. (2005), potvrđeno je iz MUP-a HNK.
Društvo
DOK SE DRAGAN ČOVIĆ BAVI TREĆIM ENTITETOM: Medincinske sestre mu u SKB Mostar kukaju - "Plata od 2000 KM? Pa to je vrijeđanje zdravog razuma"
09. Feb. 20260
Društvo
MOSTAR SE PRIPREMA ZA VAŽAN DOGAĐAJ: Planirana prva transplantacija organa...
06. Feb. 20260
Društvo
KANTONALNI SUD U MOSTARU UKINUO ZABRANU: Zdravstveni radnici od sutra u štrajku
24. Okt. 20250
Vijesti
TRANFUZIJSKI CENTAR SKB MOSTAR UPUTIO APEL: Pozivamo davatelje svih krvnih grupa da se odmah jave
04. Okt. 20240
Društvo
SVI DETALJI: Ko sve ima pravo na jednokratnu pomoć u iznosu od 1.500 KM...
Prije 12 min0
Društvo
NEVJEROVATNO: Šta je sve kazao svjedok na suđenju Ejupu Ganiću i ostalima...
Prije 17 min0
Gastro
DANAS NEŠTO NA KAŠIKU: Poklanjamo novi recept za pripremu graška, nećete se pokajati...
Prije 23 min0
Regija
HAOS U SUSJEDSTVU: Snijeg zatrpao autocestu, kamioni ne mogu prema moru...
Prije 31 min0
Hronika
CURE DETALJI HORORA U MOSTARU: Policijska potjera u toku, trag vodi do navijača "Zrinjskog"...
24. Mar. 20261
Hronika
DRAGAN MARKOVINA O BRUTALNOM NAPADU U MOSTARU: "Nije ovo Pariz, tačno se zna..."
24. Mar. 20261
Hronika
AMBASADA SAD USTUPILA SNIMKE POLICIJI: Ovako je izgledala tramvajska nesreća u kojoj je poginuo student (VIDEO)
24. Mar. 20260
Hronika
STRAŠNE SCENE IZ MOSTARA: Maskirani napadači jutros napali vozača i zapalili automobil...
24. Mar. 20262
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.