Ekonomija
RADIKALNI REZOVI: Volkswagen planira ukidanje čak 50.000 radnih mjesta, ali ni to nije sve...
19. Jun. 20260
Platforma je bazično električna, ali može primiti i benzinski range extender motor.
Auto
18. Sep. 2025
0
Touareg, najveći Volkswagenov SUV u Europi, tržište napušta sljedeće godine, nakon gotovo 25 godina i tri generacije. Dijeli platformu s Porsche Cayenneom. No dok se novi Cayenne Electric, koji bi trebao debitirati ove zime, temelji na VW-ovoj PPE platformi, istoj onoj koja se koristi u Macanu Electric, Audiju A6 i Q6 e-tronu, Touareg ne bi trebao stići prije 2029. godine.
Zbog toga će nastati na novoj Volkswagenovoj platformi SSP.
Njemački Automobilwoche javlja da će ID. Touareg zapravo biti prvi VW-ov model koji će imati koristi od nove platforme. Ta čast trebala je pripasti ID. Rocu, električnom pandanu T-Rocu s motorom s unutarnjim izgaranjem, ali lansiranje tog SUV-a i ID. Golfa je navodno odgođeno do 2030. godine.

Modeli temeljeni na SSP-u, uključujući ID. Touareg, imat će zonsku arhitekturu i softver koji je razvio Rivian, kao i SUV Scout, koji Volkswagen grupa razvija za prodaju u Sjevernoj Americi. Platforma je bazično električna, ali može primiti i benzinski range extender motor.
Ekonomija
RADIKALNI REZOVI: Volkswagen planira ukidanje čak 50.000 radnih mjesta, ali ni to nije sve...
19. Jun. 20260
Auto
IZNENAĐENJE IZ WOLFSBURGA: Čelnik Volkswagena najavom iznenadio sve...
05. Jun. 20260
Auto
IZ LOŠEGA U GORE: Volkswagen je najviše pogođen, evo šta se događa s proizvodnjom automobila...
26. Maj 20260
Auto
IZNENAĐENJE IZ WOLFSBURGA: Zavirite u novi Volkswagenov električni adut, pitanje je hoće li se svima svidjeti...
16. Apr. 20260
Hronika
STRAVA U BANJOJ LUCI: U Vrbasu pronađeno tijelo nepoznatog muškarca
Prije 10 min0
Sport
ŽELJEZNIČAR POČEO PRIPREME ZA NOVU SEZONU: Prelecu se odazvalo 26 fudbalera
Prije 15 min0
Kultura
"SB" NA LICU MJESTA: Nakon 30 godina počela gradnja muzeja Ars Aevi u Sarajevu (FOTO)
Prije 18 min0
Društvo
ALARMANTNO UPOZORENJE NEDIMA SLADIĆA: Živimo u scenariju koji je bio predviđen za 2050. godinu
Prije 28 min0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.