Šareni svijet
RUMUNKA NESTALA PRIJE SKORO 17 GODINA: Sada je pronađena živa u Italiji
13. Dec. 20250
Na brzinu sastavio biografiju.
Evropa
28. Nov. 2025
0
Rumunjski ministar odbrane Ionut Mosteanu objavio je u petak da podnosi ostavku nakon što je priznao "grešku" u svojom biografiji vezanu uz nepostojeću univerzitetsku diplomu.
Ionut Mosteanu, koji je priznao da je u biografiji naveo da je diplomirao na fakultetu koji nikada nije pohađao, rekao je da rasprave o njegovu slučaju ne bi smjele "odvratiti pažnju onima koji vode zemlju u njihovoj teškoj misiji" dok su "Rumunija i Europa pod napadom Rusije". "Danas podnosim ostavku s mjesta ministra obrane", napisao je na Facebooku. "Naša nacionalna sigurnost treba biti obranjena pod svaku cijenu".Rumunijaa, članica NATO-a, zabilježila je više upada u svoj zračni prostor od početka ruske invazije na Ukrajinu, a na njezin teritorij pali su i fragmenti dronova. Bukurešt je optužio Moskvu i da vodi "hibridne napade" i da se miješa u predsjedničke izbore prošle godine, koji su potom bili poništeni.
Mosteanu se našao pod pritiskom nakon što su u četvrtak objavljeni rezultati novinarske istrage koji su pokazali da je u CV-ju naveo da je diplomirao na fakultetu na kojem nikada nije studirao. Istoga dana, on se ispričao i to nazvao "greškom".
„U biografiji koji sam na brzinu sastavio 2016. koristeći predložak koji sam pronašao na internetu postoji greška ... nisam tada dovoljno obraćao pažnju na te detalje“, izjavio je na Facebooku.
Mosteanu je imenovan ministrom obrane u lipnju, tijekom formiranja nove proeuropske vlade nakon mjeseci političkih previranja. Premijer Ilie Bolojan kazao je da će predložiti ministra privrede i turizma Radua Mirutu za privremenog ministra odbrane, prenosi Hina.
Društvo
SVI DETALJI: Ko sve ima pravo na jednokratnu pomoć u iznosu od 1.500 KM...
Prije 15 min0
Društvo
NEVJEROVATNO: Šta je sve kazao svjedok na suđenju Ejupu Ganiću i ostalima...
Prije 20 min0
Gastro
DANAS NEŠTO NA KAŠIKU: Poklanjamo novi recept za pripremu graška, nećete se pokajati...
Prije 27 min0
Regija
HAOS U SUSJEDSTVU: Snijeg zatrpao autocestu, kamioni ne mogu prema moru...
Prije 34 min0
Evropa
DOK SVI GLEDAJU BLISKI ISTOK: Neočekivani preokret na frontu u Ukrajini kakav nije viđen od 2023.
Prije 13h0
Evropa
POTPUNA KATASTROFA: Premijerka Danske doživjela debakl na izborima, ovo odavno nije viđeno...
25. Mar. 20260
Evropa
UGLEDNI POLITICO, EKSKLUZIVNO: Nezapamćen sigurnosni skandal trese EU, u sve je umiješan...
25. Mar. 20260
Evropa
DRAMATIČNA OBJAVA BRITANSKOG PREMIJERA: "Dao sam vojsci dopuštenje da se ukrca i zadrži..."
Prije 2h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.