Evropa
DRAMA NA LETU ZA ISTANBUL, PILOT AIRBUSA UZLETIO, PA SE ONESVIJESTIO I UMRO U AVIONU: "Nije imao nikakvih bolesti!"
09. Okt. 20240
Nakon slijetanja, avion je preusmjeren sa glavne piste u sigurnu zonu, na udaljeni parking, gdje ga je okružila žandarmerija i započela policijsku kontrolu. Zona je osigurana, a pristup je strogo ograničen dok traje provjera.
Evropa
Prije 2h Prije 1h
0
Španska žandarmerija radi na razjašnjavanju moguće terorističke prijetnje na avionu kompanije Turkish Airlines koji je sletio na aerodrom El Prat u Barceloni, javlja portal ElNacional. Operacija je i dalje u toku, a za sada nema dodatnih zvaničnih informacija o prirodi prijetnje.
Iako je aktivirana “opća uzbuna” i sazvan krizni štab, redovno funkcionisanje aerodroma zasad nije poremećeno. Nije poznato šta je tačno izazvalo alarm na letu (TK1853 - THY1853), koji je u ranim jutarnjim satima poletio iz Istanbula i sletio u Kataloniju oko 11 sati po lokalnom vremenu, uz sumnju da bi se u avionu mogao nalaziti sumnjivi predmet.
Riječ je o avionu tipa A-321, koji je prije slijetanja nekoliko puta kružio iznad aerodroma prije nego što je dobio dozvolu da sleti na pistu broj 2. Prema dostupnim informacijama, u avionu se nalazilo 148 putnika i sedam članova posade. Pojedini izvori navode da je let, nakon što je prijetnja uočena iznad Sredozemnog mora bio praćen vojnim borbenim avionima španskih i francuskih oružanih snaga.
Nakon slijetanja, avion je preusmjeren sa glavne piste u sigurnu zonu, na udaljeni parking, gdje ga je okružila žandarmerija i započela policijsku kontrolu. Zona je osigurana, a pristup je strogo ograničen dok traje provjera.
Za sada nijedna zvanična institucija nije saopćila detalje o toku intervencije niti o eventualnom pronalasku sumnjivog predmeta. O incidentu je obaviještena i Civilna zaštita, ali zasad nije aktiviran nijedan poseban plan za vanredne situacije.
U toku je detaljna provjera putnika i prtljaga. Pored žandarmerije, koja ima nadležnost u zračnoj zoni aerodroma, na terenu su angažirane i druge hitne službe kao i unutrašnje sigurnosne ekipe aerodromske uprave. Istraga se nastavlja, a javnost se očekuje da će biti dodatno informisana čim budu dostupni potvrđeni podaci, javlja španski medij.
Evropa
DRAMA NA LETU ZA ISTANBUL, PILOT AIRBUSA UZLETIO, PA SE ONESVIJESTIO I UMRO U AVIONU: "Nije imao nikakvih bolesti!"
09. Okt. 20240
Evropa
DRAMA U ZRAKU: Avion Turkish Airlinesa primio prijetnju bombom, pilot je odmah proglasio...
13. Apr. 20240
Ekonomija
SAD JE SVE JASNO: Ovo je razlog zbog kojeg je Turkish Airlines obustavio letove i prodaju karata...
02. Nov. 20231
Ekonomija
RUŠE SVE REKORDE: Jedna od vodećih aviokompanija prevezla milijarditog putnika, nagrađen je sa...
25. Apr. 20230
Vijesti
SIGURNOSNI SISTEM BiH U KRIZI: U penziju odlazi 550 policijskih službenika državnih agencija, zamjene nema
Prije 3 min0
Regija
NATAŠA KANDIĆ: "Kada država prikriva ratne zločine i štiti odgovorne, suđenja u odsustvu postaju način da se krivci imenuju"
Prije 5 min0
Vijesti
OGLASIO SE RAMO ISAK: "Idem u SIPA da vidim o čemu je riječ"
Prije 9 min0
Politika
IVOR PERIĆ JASNO PORUČIO: "Ako sam izdajnik jer odbijam ustašku ideologiju i 'Herceg-Bosnu', neka sam!"
Prije 14 min0
Evropa
VELIKI SVJETSKI DOGAĐAJ SLJEDEĆE SEDMICE U EVROPI: Trump stiže s najmoćnijom delegacijom do sada
13. Jan. 20260
Evropa
ADIS AHMETOVIĆ PODIGAO GLAS: "Takvi ljudi nemaju šta da traže u Europi"
13. Jan. 20261
Evropa
BIVŠI ŠEF MI6 OTKRIVA STROGO ČUVANU TAJNU KREMLJA: "Tri čovjeka sa Putinovim licem kruže Rusijom"
12. Jan. 20260
Evropa
MIJENJA SE KARTA EUROPE: Jedna zemlja gubi samostalnost, nije isključeno ni pripajanje...
13. Jan. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.