DOKUMENT KOJI MIJENJA SLIKU: Je li Musk Epsteinu pisao da želi doći na njegov otok?

Ova prepiska u suprotnosti je s Muskovim ranijim tvrdnjama.

  • Svijet

  • 30. Jan. 2026  30. Jan. 2026

  • 0

Elon Musk je krajem 2013. godine poslao e-mail Jeffreyju Epsteinu kako bi dogovorio posjetu njegovom karipskom otoku, otkrivaju dokumenti koje je američko Ministarstvo pravosuđa objavilo u petak.

Ova prepiska u suprotnosti je s Muskovim ranijim tvrdnjama da je odbijao Epsteinove pozive da posjeti jedan od njegova dva otoka na Američkim Djevičanskim Otocima, od kojih je Little St. James bio središte višedesetljetnog seksualnog zlostavljanja djevojaka i žena, piše CNN.

Prepiska o posjetu otoku

Musk je 13. decembra 2013. pisao Epsteinu: "Bit ću u području Britanskih Djevičanskih Otoka i St. Bartsa tokom praznika. Ima li neko dobro vrijeme za posjetu?".

Epstein mu je dva dana kasnije odgovorio da bi početak nove godine bio dobar i dodao: "Za tebe uvijek ima mjesta." Na sam Božić, Epstein je poslao novi e-mail: "Drugi ili treći bili bi savršeni. Doći ću po tebe."

Musk je isprva naveo da se u noći 2. januara mora vratiti letom za Los Angeles, no zatim je javio da može odgoditi povratak za jedan dan. "Kada da krenemo na tvoj otok drugoga?" upitao je Musk Epsteina.

Iz e-mailova nije jasno je li Musk na kraju doista i posjetio otok, a njegovi predstavnici nisu odmah odgovorili na upit za komentar o novim dokumentima.

Muskove ranije tvrdnje i optužbe

Objavljeni e-mailovi otkrivaju dosad nepoznatu razinu komunikacije između njih dvojice, i to unatoč Muskovim pokušajima da svoje protivnike ocrni povezujući ih s Epsteinom.

Primjerice, toom burnog razlaza s Donaldom Trumpom prošle godine, Musk je sugerirao da bivši predsjednik usporava objavu dokumenata o Epsteinu jer se u njima nalazi i njegovo ime, prenosi Index.

Ipak, kada se u septembru prošle godine njegovo ime našlo u drugoj seriji objavljenih spisa, Musk se nastojao distancirati od osuđenog seksualnog prijestupnika. Tada je na svojoj platformi X objavio: "Epstein me pokušao nagovoriti da odem na njegov otok i JA SAM ODBIO."

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...