Vijesti
METEROLOZI NAJAVILI PREOKRET: Stiže zatopljenje u BiH
29. Jan. 20260
Nakon kratkotrajnog zahlađenja, od utorka se očekuje promjena strujanja na južno i jugozapadno.
Vijesti
Prije 2h Prije 2h
0
BH Meteo oglasio se najnovijom vremenskom prognozom za naredne dane, najavljujući prolazno zahlađenje, a potom osjetan porast temperatura i nestabilne vremenske prilike.
Kako navode, naredna dva dana donijet će hladnije vrijeme uz lokalno slabe padavine, dok se od utorka, 3. februara, očekuje toplije i nestabilnije vrijeme.
U nedjelju, 1. februara, u većem dijelu zemlje preovladavat će pretežno oblačno vrijeme. U Bosni su moguće lokalne slabe padavine, uglavnom u planinskim područjima gdje se očekuje slab snijeg, dok će u nizinama padati slaba kiša ili rosulja. U Hercegovini i na jugozapadu Bosne očekuju se duži sunčani periodi.
Jutarnje temperature kretat će se od -2 do 3 stepena, na jugu do 6 °C, dok će dnevne iznositi od 1 do 6, a u Hercegovini i na jugozapadu Bosne od 6 do 14 °C. Vjetar će biti slab do umjeren sjeveroistočni, dok će u Hercegovini i na jugozapadu Bosne puhati umjerena do lokalno jaka bura.
U ponedjeljak, 2. februara, slijedi prolazno stabilnije vrijeme uz umjereno do pretežno oblačno nebo. Slaba kiša rijetko je moguća u Hercegovini. Jutarnje temperature bit će od -4 do 1, na jugu do 4 °C, dok će dnevne dosezati 0 do 5, a na jugu do 10 °C.
Nakon kratkotrajnog zahlađenja, od utorka se očekuje promjena strujanja na južno i jugozapadno, što će donijeti osjetan porast temperatura. Vjetar će pojačati, pa će u većem dijelu zemlje puhati umjeren do na udare jak jugo, dok su na planinama mogući i olujni udari.
Vrijeme će od utorka biti pretežno oblačno i nestabilno, uz lokalnu kišu i pljuskove. Više padavina očekuje se u Hercegovini i na jugozapadu Bosne, gdje bi do kraja prve dekade februara lokalno moglo pasti i više od 80 milimetara kiše.
Prema prognozi BH Metea, krajem prve dekade februara, nakon 9. februara, moguće su nove promjene vremenskih prilika. Pojačana ciklonalna aktivnost nad sjeverom Europe mogla bi donijeti prolazne prodore hladnijeg zraka i moguć snijeg u drugoj dekadi februara, ali se zahlađenja vjerovatno neće dugo zadržavati.
31.01.'26 - 11:10 | Naredna dva dana hladnije vrijeme uz lokalno slabe padavine, a od utorka(03.02.) toplije i...
Objavljuje BHMETEO.ba u Subota, 31. siječnja 2026.
Vijesti
METEROLOZI NAJAVILI PREOKRET: Stiže zatopljenje u BiH
29. Jan. 20260
Vijesti
"UZ POJAČAN JUGO...": BH Meteo objavio detaljnu prognozu za BiH za naredne dane, evo kada stižu nove jače padavine
26. Jan. 20260
Vijesti
"FRONTA ZAHVATILA VEĆI DIO BiH": Meteorlozi otkrivaju kakve vremenske uvjete možemo očekivati
25. Jan. 20260
Vijesti
VREMENSKA KLACKALICA: Meteorolozi upozoravaju na nestabilno vrijeme uz padavine, ali i...
20. Jan. 20260
Mini market
OPASNOST VREBA: Veliki odron na putu Foča - Pljevlja, Bodiroga sve snimio uz poruku (VIDEO)
Prije 27 min0
Mini market
ANALIZA TROŠKOVA U 2025. GODINI: Na hotelski smještaj MKP potrošio 56.000 KM, najviše za...
Prije 29 min0
Regija
PREPISKA KOJA OTVARA OZBILJNA PITANJA: Spominje li se bivši predsjednik Crne Gore u Epsteinovim fajlovima?
Prije 40 min0
Vijesti
"NADLEŽNE VLASTI SU DUŽNE PONUDITI RJEŠENJE": Islamska zajednica izražava zabrinutost zbog ugrožavanja rada BHRT-a
Prije 41 min0
Vijesti
POTPREDSJEDNIK FBiH REFIK LENDO OTVORENO UPOZORAVA: "Građani Federacije se nalaze u blokadi, i s vanjske i s unutrašnje strane"
29. Jan. 20261
Vijesti
UPRAVO OBJAVLJENA NOVA PRAVILA EU ZA VOZAČE KAMIONA IZ BiH: Prevoznici dobijaju specijalne…
29. Jan. 20260
Vijesti
RASPRAVA UŽIVO NA BHRT-u, MARINA PENDEŠ IZNIJELA RIGIDNE STAVOVE: "Šta će vam ovaj zlatni ljiljan? Kome je to poruka?"
29. Jan. 20266
Vijesti
PROGNOZA ZA POČETAK FEBRUARA: Stiže nam promjena vremena
29. Jan. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.