Rat u zalivu
NOVI UDAR IRANA: Nakon aviona pogođen i američki helikopter Blackhawk?
Prije 8 min0
Službenici Sektora krim policije Policijske uprave Bijeljina pretresli su jučer objekte na parceli koja je u vlasništvu firme "PF green energy power" i tokom pretresa privremeno su oduzete dvije bijele vreće u kojima se nalazi marihuana.
Hronika
04. Feb. 2026 04. Feb. 2026
0
Policija je na parceli firme povezane s dugogodišnjim šefom obezbjeđenja bivšeg predsjednika bh. entiteta RS-a Milorada Dodika zaplijenila 138 kilograma marihuane, a istraga je u toku
Službenici Sektora krim policije Policijske uprave Bijeljina pretresli su jučer objekte na parceli koja je u vlasništvu firme "PF green energy power" i tokom pretresa privremeno su oduzete dvije bijele vreće u kojima se nalazi marihuana.
Jedan od vlasnika ove firme je i Mišo Partalo, dugogodišnji šef obezbjeđenja bivšeg predsjednika bh. entiteta Republika Srpska i predsjednik SNSD-a Milorada Dodika, saznaje GERILA.
U dopisu policije se navodi da je vlasnik kompanije "PF green energy power" Živan Filipović. Njegov otac je direktor i suvlasnik PI "Sava Semberija" Stevan Filipović. On je direktor i kompanije "EF Group" koja posluje od aprila 2024. godine.
Policija je, naime, oduzela 138 kilograma "opojne droge", a Simo Laketić iz sela Gonji Brodac priznao je da se marihuana nalazi u njegovom vlasništvu. Dežurni tužilac je naložio da se Laketić ispita kao osumnjičeni u ovom predmetu.
Podsjetimo, Laketić je u žižu javnosti dospio prije nekoliko godina kada su mediji objavili da u saradnji sa partnerom iz Nizozemske namjeravao da pokrene proizvodnju agropeleta od žetvenih ostataka. Sirovinu je, kazao je on tada, lako obezbijediti u Semberiji, a dobija se energent koji ne zagađuje životnu sredinu.
Probna proizvodnja agropeleta počela je preradom žetvenih ostataka uljane repice, soje, kukuruza i pšenice. Partner iz Nizozemske obezbijedio je mašine, a Simo Laketić sirovinu. Prioritet je dobijanje kvalitetnog proizvoda, nakon čega će zajedno raditi na obezbjeđivanju tržišta.
- Namjera nam je da pokušamo da prilagodimo peći na ugalj i da se umjesto tog energenta koristi pelet od žetvenih ostataka. Samim tim se izbjegavaju nepoželjni ekološki efekti sagorijevanja uglja s obzirom da smo prošle godine bili jedan od zagađenijih gradova u grijnoj sezoni, govorio je Laketić 2021. godine.
Laketić je bio na odborničkoj listi Pokreta za Bijeljinu, Narodnog demokratskog pokreta i Prve SDS na Lokalnim izborima 2016. godine.
Inače, kompanija "PF green energy power" posluje od maja prošle godine. Trenutni direktor je Živan Filipović, a među osnivačima i vlasnicima firme se, na specijalizovanom sajtu AKTA, navodi i Mišo Partalo, dugogodišnji šef obezbjeđenja bivšeg predsjednika entiteta RS Milorada Dodika. Inače, ta kompanija je 23. januara ove godine dobila ekološku dozvolu za izgradnju solarnog postrojenja za proizvodnju električne energije- mala solarna elektrana u Gornjem Brodcu.
Rat u zalivu
NOVI UDAR IRANA: Nakon aviona pogođen i američki helikopter Blackhawk?
Prije 8 min0
Rat u zalivu
MOLITVA ZA UNIŠTENJE: Da li Pentagon sprema moderni krstaški pohod na Teheran?
Prije 19 min0
Svijet
ANALITIČAR I BIVŠI VOJNI PILOT GORAN REDŽEPOVIĆ TVRDI: "Trump je potpuno neuračunljiv, pretpostavljam zašto je smijenio komandanta kopnene vojske"
Prije 22 min0
Šareni svijet
PRIZOR OD KOJEG ZASTAJE DAH: NASA objavila fotografiju Zemlje iz ugla koji nismo vidjeli decenijama (FOTO)
Prije 29 min0
Hronika
TRAGEDIJA NA SJEVERU BOSNE I HERCEGOVINE: Poginuo bračni par, troje djece prebačeno u bolnicu...
Prije 14h0
Hronika
JEZIVE SNIMKE NADZORNIH KAMERA: Razorni potres jačine 7,4 stepena po Richteru pogodio otočku državu, ima mrtvih......
02. Apr. 20260
Hronika
BIJES NA SJEVERU DRŽAVE, KRUŽI JEZIV APEL: Ne dozvolite javno okupljanje hrvatskih zločinaca!
Prije 2h0
Hronika
POLICIJA IDENTIFICIRALA PIROMANE IZ MOSTARA: Meta bila dva vozila, izgorjelo sedam
01. Apr. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.