OŠTRE KRITIKE UPUĆENE KOMŠIĆU: "Ni jednom nije posjetio naš kanton iako su ovdje Hrvati većina"

Čović je istaknuo da trenutni hrvatski član Predsjedništva Željko Komšić još nijednom nije posjetio zapadnohercegovački kanton u kojem su Hrvati većina.

  • Mini market

  • 07. Feb. 2026  

  • 1

Predsjednik Vlade ZHK Predrag Čović uoči sjednice Vlade odgovarao je na pitanja novinara, a dotaknuo se i nadolazećih Općih izbora 2026. te načina izbora hrvatskog člana Predsjedništva BiH, piše Politički.ba.

Čović je istaknuo da trenutni hrvatski član Predsjedništva Željko Komšić još nijednom nije posjetio zapadnohercegovački kanton u kojem su Hrvati većina.

Kanton nije izolirani otok koji funkcionira sam za sebe, kazao je Čović te dodao da je način izbora hrvatskog člana Predsjedništva bošnjačkim glasovima u najmanju ruku sporan.

- Kao primjer, ja sam predsjednik Vlade već tri godine. Na području ZHK član Predsjedništva iz mog naroda nije nikada došao. Bar ja ne znam da jest jer nismo komunicirali, a trebao bi biti moj predstavnik u najvišim institucijama vlasti. Ukoliko želimo BiH koja će biti funkcionalna i na dobrobit svih, mislim da takve stvari ne trebamo raditi jedni drugima, kazao je Čović, navodeći da vjeruje da tu situaciju već počinju shvaćati i predstavnici međunarodne zajednice.

Komentari - Ukupno 1

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...