ŠEF NATO-a PORUČIO: Treba ozbiljno shvatiti ludost diktatora iz Moskve

Dodao je kako treba shvatiti ozbiljno spremnost Vladimira Putina da gubi vojnike. Njegovo ponašanje je ocijenio kao "ludo na svakoj razini".

  • Evropa

  • 14. Feb. 2026  14. Feb. 2026

  • 0

Generalni sekretar NATO-a Mark Rutte obratio se na Minhenskoj sigurnosnoj konferenciji gdje je izjavio kako je "diktator iz Moskve" spreman dopustiti da u ratu protiv Ukrajine pogine veliki broj njegovih sunarodnjaka.

"Oni ne pobjeđuju. Ostvaruju vrlo male pomake u Donjecku i na drugim mjestima, toliko male da su gotovo nebitni", rekao je Rutte u svom govoru.

Dodao je kako treba shvatiti ozbiljno spremnost Vladimira Putina da gubi vojnike. Njegovo ponašanje je ocijenio kao "ludo na svakoj razini".

"Ono što ovdje, u ovoj prostoriji, moramo učiniti jest osigurati da ti ljudi, koji su postojani, koji se brane i koji nikada neće odustati, dobiju ofanzivnu opremu koja im je potrebna", poručio je Rutte, prenosi Raport.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...