OVO NIKO NIJE OČEKIVAO: Oglasila se CIK BiH, prema preliminarnim rezultatima izbora...

Prijevremeni izbori za načelnika općine Vareš održani su jer je u decembru prošle godine preminuo dotadašnji načelnik Zdravko Marošević.

  • Politika

  • 16. Feb. 2026  

  • 0

Malik Rizvanović, kandidat Stranke demokratske akcije, osvojio je najviše glasova na jučerašnjim prijevremenim izborima za načelnika općine Vareš, prema preliminarnim, nezvaničnim rezultatima koje je objavila je Centralna izborna komisija (CIK) Bosne i Hercegovine nakon što je obrađeno svih 20 biračkih mjesta.

Od ukupno obrađenih 3.448 listića, važećih je bilo 3.413, nevažećih četiri, dok je 31 listić bio nevažeći po drugim kriterijima, kako navodi CIK.

Rizvanović je osvojio 1.073 glasa (49,90 posto).

Po broju osvojenih glasova slijede ga nezavisni kandidat Dario Dodik sa 692 glasa (20,28 posto), Nurdin Begović iz Stranke za Bosnu i Hercegovinu s osvojena 682 glasa (19,98 posto), Igor Šimić (Hrvatski demokratski savez) sa 214 (6,27 posto) glasova i Stela Terzić (Hrvatska demokratska zajednica Bosne i Hercegovine) s osvojena 122  glasa (3,57 posto).

Prijevremeni izbori za načelnika općine Vareš održani su jer je u decembru prošle godine preminuo dotadašnji načelnik Zdravko Marošević.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...