Vijesti
ODLUKA NA KOLEGIJU PREDSTAVNIČKOG DOMA PSBiH: Kada će zakon o VSTV-u BiH pred zastupnike...
Prije 2h0
Navedeno je kako je saradnja između Indonezije i BiH posebno moguća u oblastima trgovine, turizma, obrazovanja, nauke i sporta
Mini market
Prije 2h Prije 2h
0
Predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine i predsjedavajući Grupe prijateljstva za Aziju PSBiH Marinko Čavara, zamjenik predsjedavajućeg Grupe prijateljstva Albin Muslić i članovi Grupe prijateljstva Branislav Borenović i Safet Softić održali su danas sastanak sa potpredsjedavajućom Narodne konsultativne skupštine Republike Indonezije Lestari Moerdijat i članovima Delegacije Republike Indonezije koji se nalaze u zvaničnoj posjeti Bosni i Hercegovini.
U razgovoru je istaknuta obostrana spremnost za jačanje međuparlamentarne saradnje dvije prijateljske zemlje, te naglašen značaj međusobne podrške u okviru bilateralnih i multilateralnih inicijativa, posebno u oblastima kreativne ekonomije i očuvanja kulturne baštine. Razmotrene su mogućnosti unapređenja političkog dijaloga, razmjene iskustava, te intenziviranja kontakata između parlamentarnih grupa prijateljstva.
Fokus sastanka bio je i na jačanju ekonomske saradnje, posebno u oblastima trgovine, turizma, obrazovanja, nauke i sporta. Obje strane izrazile su uvjerenje da Bosna i Hercegovina i Republika Indonezija imaju značajan neiskorišteni potencijal za razvoj privrednih veza, uključujući i razmjenu poslovnih delegacija.
Članovi Grupe prijateljstva PSBiH izrazili su zahvalnost na kontinuiranoj podršci Republike Indonezije Bosni i Hercegovini, te naglasili da ovakvi susreti doprinose jačanju međusobnog povjerenja i razvoju bilateralnih odnosa.
Potpredsjedavajuća Narodne konsultativne skupštine Republike Indonezije zahvalila je na srdačnom prijemu i izrazila spremnost da se kroz zajedničke inicijative dalje unaprijedi partnerska saradnja u interesu građana obje zemlje.
Sastanak je protekao u atmosferi prijateljstva i međusobnog uvažavanja, uz obostranu saglasnost da je potrebno intenzivirati parlamentarnu saradnju kroz redovnu komunikaciju i buduće posjete.
Na sastanku je učestvovao i ambasador Republike Indonezije u Bosni i Hercegovini Manahan Sitompul.
Vijesti
ODLUKA NA KOLEGIJU PREDSTAVNIČKOG DOMA PSBiH: Kada će zakon o VSTV-u BiH pred zastupnike...
Prije 2h0
Vijesti
DRAMA U ZGRADI NA MARINDVORU: Čeka se odluka o saslušanju o radu čelnika UIO BiH, prijavljene brojne kriminalne aktivnosti
Prije 3h0
Društvo
PROLONGIRANO ODRŽAVANJE SJEDNICE: Posjeta državnom zatvoru na čekanju
Prije 4h0
Vijesti
DOK SE ČEKA MIŠLJENJE VENECIJANSKE KOMISIJE: U Domu naroda na silu se gura usvajanje spornog zakona o VSTV-u i Sudu BiH
17. Feb. 20260
Društvo
RAMAZANSKA PORUKA REISA KAVAZOVIĆA: "Biti Bogu pokoran je privilegija u vremenu nemorala i nasilja"
Prije 5 min0
Društvo
SDP NA TANKOM LEDU: Njihovo kolebanje ne djeluje kao državnički oprez već kao stranačka samoodbrana!
Prije 11 min0
Svijet
DIPLOMATSKI SKANDAL U BRISELU: Političar usporedio Trumpa s Hitlerom, SAD traži reakciju
Prije 17 min0
Politika
KAD PROBLEMI NASTANU, ONI POTPUNO NESTANU: Radončić prozvao Bećirovića i Konakovića zbog šutnje o protestima
Prije 20 min0
Mini market
NOVI SKANDAL U REPUBLICI SRPSKOJ: Nebojša Vukanović objavio poruke, pozvao je na bojkot....
16. Feb. 20260
Mini market
„HAJDE SAD LEPO NAZAD U BOSNU...“: Burne reakcije iz Srbije, nakon istupa Željke Cvijanović u Beogradu...
17. Feb. 20260
Mini market
APEL IZ BiH: Na adrese svih ambasada BiH u svijetu stigla instrukcija s Konakovićevim potpisom
17. Feb. 20261
Mini market
PROCURILI SKANDALOZNI DETALJI ISTRAGE: Kantonalni tužilac insistirao da se uhapsi vozač tramvaja zbog...
16. Feb. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.