Politika
NOVI SKANDAL U BH. DIPLOMATIJI: Noćni susreti generalne konzulice sa osobama koje tvrde da su konzulu dali 25.000 eura mita
15. Okt. 20230
Poseban naglasak stavljen je na grad Mostar, gdje su stotine nedužnih građana stradale – kroz logore, kao živi štitovi i u razaranju koje je pogodilo svaki segment života.
Mini market
Prije 2h
0
Ambasadorica Bosne i Hercegovine u Republici Francuskoj, Višnja Lončar, prilikom posjete Jelisejskoj palači i susreta sa predsjednikom Republike Francuske Emmanuelom Macronom, uručila mu je knjigu "Heroji Mostara".
Tom prilikom istaknuta je duboko miroljubiva poruka ove knjige – poruka istine, sjećanja i opomene. Knjiga svjedoči o strahotama rata i neizmjernim patnjama bosansko-hercegovačkog naroda tokom agresije na Bosnu i Hercegovinu.
Poseban naglasak stavljen je na grad Mostar, gdje su stotine nedužnih građana stradale – kroz logore, kao živi štitovi i u razaranju koje je pogodilo svaki segment života. Također, svjedoči o nadnaravnoj hrabrosti branilaca grada Mostara, koji su u nemogućim uslovima odbranili i zaštitili živote svojih sugrađana.
Ova knjiga nije samo zapis o prošlosti, već trajni podsjetnik da je istina jedini put ka razumijevanju i pomirenju. Ona govori o visokoj cijeni mira i slobode, koju su građani Bosne i Hercegovine platili tokom agresije i apokalipse koja je odnijela više od 100.000 nevinih života svih građana Bosne i Hercegovine.
Istovremeno, knjiga predstavlja i svjedočanstvo o snazi, dostojanstvu i ljubavi prema svom gradu – Mostaru, koji je uprkos razaranju ostao simbol otpora i života. Ona treba da bude most istine za generacije koje dolaze, primjer da su ljubav, tolerancija, poštovanje i uvažavanje različitosti jedini put ka trajnom miru – vrijednosti koje su u prošlosti bile narušene radikalnim politikama koje su nasrnule na Bosnu i Hercegovinu.
Ambasadorica Lončar naglasila je da je ovu knjigu uručila ne samo u svojoj diplomatskoj ulozi, već i kao građanka Mostara, u ime svojih ubijenih školskih kolega i svih nevinih žrtava. Osjetila je ličnu i moralnu dužnost da predsjednika Macrona upozna isključivo sa istinom – istinom o stradanju, ali i o snazi jednog naroda da opstane i sačuva dostojanstvo, prenosi Patria.
Politika
NOVI SKANDAL U BH. DIPLOMATIJI: Noćni susreti generalne konzulice sa osobama koje tvrde da su konzulu dali 25.000 eura mita
15. Okt. 20230
Društvo
BOSANAC RIFET KOJI ŽIVI U NJEMAČKOJ ISPRIČAO SVOJE ISKUSTVO: "Jednom me je Zoran Milanović upitao: 'Zašto Bošnjaci glasaju za Željka Komšića?'. Odgovorio sam mu zato što je Komšić..."
08. Mar. 20238
Politika
VIŠNJA LONČAR STALA U ODBRANU BiH: Sada je na meti režimskih medija iz RS i Srbije
24. Dec. 20214
Evropa
TRUMP PRIJETI EUROPI: Povlačenje 35.000 vojnika iz Njemačke i ultimatum NATO-u
Prije 47 min0
Rat u zalivu
IRAN OTVARA VRATA PAKISTANSKIM BRODOVIMA: Teheran odobrio prolaz kroz Hormuški tjesnac
Prije 50 min0
Politika
BODIROGA IMA PITANJE ZA DODIKA: "Gdje su nestale pare, ko danas bolje živi?"
Prije 54 min0
Društvo
KOLONA NA GRANICI DUGA 6 KILOMETARA: Poznati putopisac Robert Dacešin ogorčen stanjem na granicama BiH
Prije 58 min0
Mini market
"SJEĆAŠ LI SE SREBRENICE, TOMAŠICE, SARAJEVA...": Burne reakcije nakon istupa Željke Cvijanović...
26. Mar. 20260
Mini market
KONAKOVIĆ NIJE STAO U ZAŠTITU POGLAVARA ISLAMSKE ZAJEDNICE BiH: Rabin Yehud Kaploun optužio Kavazovića da "širi antisemitizam", Konaković rekao da će "porazgovarati sa reisom"
Prije 8h2
Mini market
DRAGAN BURSAĆ, OTVORENO: "Njemu treba zabraniti ulaz i u Srbiju..."
Prije 13h1
Mini market
PROCURIO VIDEO: Član Predsjedništva BiH Željko Komšić, nakon utakmice nazvao Sergeja Barbareza...
27. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.