Ekonomija
LUFTHANSA UKIDA 20.000 LETOVA: Turistička sezona pod velikim znakom pitanja
08. Maj 20260
Na dvodnevni štrajk, koji je počeo u ponedjeljak u ponoć i trebao bi trajati do kraja utorka, pozvao je sindikat pilota Udruga Cockpit.
Evropa
13. Apr. 2026 13. Apr. 2026
0
Dvodnevni štrajk pilota Lufthanse već je prvog dana prouzročio mnogobrojna otkazivanja letova, ali je kompanija zahvaljujući vanrednom redu letenja uspjela ostvariti 50 posto interkontinentalnih letova, saopćeno je iz Lufthanse danas.
Održavanje dvije trećine kontinentalnih i 50 posto interkontinentalnih letova ostvareno je prebacivanjem veza na kompanije u sklopu Lufthanse poput Austrian Airlinesa, Swissa ili Ita Airwaysa.
Usprkos tomu, otkazano je preko 700 letova, najviše od toga u Lufthansinim čvorištima Frankfurtu i Münchenu.
Na dvodnevni štrajk, koji je počeo u ponedjeljak u ponoć i trebao bi trajati do kraja utorka, pozvao je sindikat pilota Udruga Cockpit.
Sindikat štrajkom želi izboriti od poslodavca, s kojim je u pregovorima o kolektivnom ugovoru, više uplate u treći mirovinski stup.
Lufthansa je žestoko kritizirala štrajk te je zahtjeve sindikata opisala kao "potpuno pretjerane i nerealistične".
"Sindikat traži udvostručenje ionako natprosječno visokih uplata u mirovinski sustav", saopćila je Lufthansa.
Aktuelni štrajk pilota treći je štrajk otkako se vodi ova runda pregovora o kolektivnom ugovoru.
Ekonomija
LUFTHANSA UKIDA 20.000 LETOVA: Turistička sezona pod velikim znakom pitanja
08. Maj 20260
Ekonomija
PROBLEMIMA NIKAD KRAJA: Njemačka aviokompanija uoči ljetne sezone ukida 20.000 letova, razlog je...
22. Apr. 20260
Evropa
HAOS NAD EVROPSKIM NEBOM: Poznata avio kompanija štrajku, otkazane stotine letova
10. Apr. 20260
Evropa
KOLAPS NJEMAČKOG GIGANTA: 20.000 radnika stupilo u štrajk, aerodromi sablasno prazni
10. Apr. 20260
Regija
OVO JE BAŠ BRUTALNO: Pročitajte kako su Srbi isprašili i izvrijeđali Brnabićku i stali u zaštitu Hrvata i Hrvatske
Prije 9 min0
Evropa
NOVI POTEZ ITALIJANSKE PREMIJERKE: Želi promijeniti ime mjernoj jedinici za struju!
Prije 20 min0
Regija
U ZAGREBU IZLOŽENO BLAGO SVIH HRVATA: Krune iz Jajca, kristali Kreševa, Lelek križevi kao modni dukati, zlatarski nakovanj na kojem rade kolače u BiH, ukazao se i Ćirin dvojnik
Prije 34 min0
Show
SVI SU GLEDALI SAMO U NJU: Tko je bujna ljepotica u minijaturnom bikiniju čiji su svaki korak na plaži neumorno pratili paparazzi? (FOTO)
Prije 42 min0
Evropa
DRAMA U ZEMLJI ČLANICI NATO SAVEZA: Ruski dron pogodio stambenu zgradu, ima ranjenih, proglašena zračna opasnost...
29. Maj 20260
Evropa
NOVA ERA RATOVANJA: Srbija ima triput više tenkova od Hrvatske, a iznenadit će vas čije su oklopne snage u Evropi najmoćnije
Prije 18h0
Evropa
PADA NAJPOPULARNIJI EVROPSKI POLITIČAR: Upozoravao je svijet na genocid u Gazi a sada je na udaru teških optužbi za korupciju!
28. Maj 20260
Evropa
UKRAJINA POKRENULA SISTEMATSKE NAPADE: Krim je odsječen, "cesta smrti" u plamenu, Rusi nemaju kuda proći...
Prije 10h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.