TRUMPOV SARADNIK OVO NIJE OČEKIVAO: Dok je držao govor iz publike stigla poruka - "Isus ne podržava genocid!" (VIDEO)

Potpredsjednik je priznao da mnogi mladi birači ne podržavaju politiku administracije na Bliskom istoku, ali je pozvao protivnike rata da se ne isključuju iz politike.

  • Svijet

  • 15. Apr. 2026  

  • 0

Američki potpredsjednik JD Vance, koji je i sam katolik, na događaju konzervativne organizacije Turning Point USA na Univerzitetu u Georgiji odgovorio je na kritike pape Lava XIV.

Papa je ranije izjavio da Kristovi sljedbenici "nikad nisu na strani onih koji su nekad mahali mačem, a danas bacaju bombe".

Vance je na to uzvratio: "Je li Bog bio na strani Amerikanaca koji su oslobodili Francusku od nacista? Mislim da je odgovor svakako da."

Trump se u ponedjeljak oštro obrušio na papu. Nazvao ga je "slabim prema kriminalu" i "užasnim u vanjskoj politici". Papa Lav ostao je pri svom stavu protiv rata i poručio da se ne boji Trumpove administracije.

Vance je na događaju pokušao smiriti situaciju. Rekao je da poštuje papu i da mu ne smeta kada se izjašnjava o aktualnim temama, čak i kad se ne slaže s njim.

Tokom govora prekinuo ga je neko iz publike koji je uzviknuo: "Isus Krist ne podržava genocid!", referirajući se na rat u Gazi.

Vance je odgovorio: "Slažem se. Isus Krist svakako ne podržava genocid, ko god to viknuo iz mraka."

Nekoliko minuta kasnije čuli su se i povici: "Ubijate djecu! Bombardirate djecu!".

Potpredsjednik je priznao da mnogi mladi birači ne podržavaju politiku administracije na Bliskom istoku, ali je pozvao protivnike rata da se ne isključuju iz politike.

"Ne kažem da se morate složiti sa mnom u svemu. Kažem, nemojte se isključiti jer se ne slažete s administracijom u jednoj temi. Uključite se više, neka se vaš glas još jače čuje. Tako ćemo na kraju vratiti zemlju", poručio je Vance.

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...