JOŠ NIJE GOTOVO: Njemačka službeno odbila UniCreditovu ponudu za kupovinu banke, ali...

UniCredit je u izjavi naveo da je upoznat s tim slučajem i da je odgovor tužitelja bio „u skladu s protokolom kada se takve pritužbe podnose".

  • Ekonomija

  • Prije 2h  

  • 0

Njemačka je službeno odbila UniCreditovu ponudu za Commerzbank, izjavila je u utorak financijska agencija te zemlje, navodeći nisku cijenu i zabrinutost zbog, kako je nazvala, agresivnog pristupa talijanske banke.

Početno razdoblje UniCreditove ponude za dionice Commerzbanka završava, a obje banke se višemjesečno bore za kontrolu nad jednim od najvažnijih njemačkih zajmodavaca.

Njemačka vlada drži 12% udjela u Commerzbanku, stečenom nakon globalne financijske krize 2008. godine, i dugo se protivila UniCreditovoj kampanji za spajanje.

„Prihvaćanje ponude već nije bila opcija s financijskog gledišta, jer ne uključuje odgovarajuću premiju na trenutnu cijenu dionica Commerzbanka“, rekla je agencija.

Unatoč stavu Berlina, UniCredit bi i dalje mogao preuzeti kontrolu nad njemačkom bankom, ali udio vlade daje mu mjesta u nadzornom odboru Commerzbanka, koji imenuje upravu i pomaže u nadzoru njegove strategije.

Agencija, koja upravlja državnim udjelima, također je izjavila da podržava neovisnost Commerzbanka te je napomenula da je banka igrala ključnu ulogu u financiranju srednjih tvrtki iz područja Mittelstanda i da je bila sastavni igrač u Frankfurtu, financijskom središtu zemlje.

„Oboje se mora i dalje osiguravati u budućnosti“, navodi se.

Odvojeno, frankfurtski tužitelji u utorak su potvrdili da su započeli preliminarnu istragu o mogućoj manipulaciji tržištem povezanoj s ponudom, bez navođenja detalja.

To slijedi nakon kaznene prijave koju je podnijelo radničko vijeće Commerzbanka, a koja je stigla do tužitelja u nedjelju. Grupa zaposlenika obavijestila je osoblje da će podnijeti prijavu protiv neodređenih osoba usred pitanja o UniCreditovoj akviziciji dionica Commerzbanka po cijeni nižoj od tržišne.


UniCredit je u izjavi naveo da je upoznat s tim slučajem i da je odgovor tužitelja bio „u skladu s protokolom kada se takve pritužbe podnose".

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...