SP 2026
POZNATI ITALIJAN KAKVOG NIKADA NISTE VIDJELI: Carlo Ancelotti postrojio i žestoko izribao reprezentativce Brazila
16. Jun. 20260
Neymar je povrijeđen i fizički nespreman, što je izazvalo bijes u Brazilu
SP 2026
17. Jun. 2026 17. Jun. 2026
0
Fudbaler Santosa neće nastupiti u prvoj fazi takmičenja, a njegov povratak se očekuje tek u nokaut rundi, što je izazvalo veliko nezadovoljstvo u njegovoj domovini.
Dileme oko toga da li će Neymar biti dio tima Brazila za Svjetsko prvenstvo, kakvi su planovi Carla Ancelottija za njega i da li zauzima mjesto nekom spremnijem igraču, konačno su dobile epilog. Iako je otputovao sa reprezentacijom, veliko je pitanje da li će uopšte zaigrati na Mundijalu koji se održava u Sjedinjenim Američkim Državama, Meksiku i Kanadi. Prema posljednjim informacijama, sigurno ga neće biti u grupnoj fazi.
Neymar je povrijeđen i fizički nespreman, što je izazvalo bijes u Brazilu. Javnost postavlja pitanje zašto ga je Carlo Ancelotti uopšte pozvao. Čini se da je njegova uloga više motivaciona nego takmičarska, jer na teren neće kročiti prije nokaut faze. Čak je i njegov nastup u šesnaestini finala pod znakom pitanja.
Španski "Sport", pozivajući se na izvore bliske brazilskoj reprezentaciji, potvrđuje da Neymar sigurno neće igrati u grupi. Kontroverza je nastala nakon izjave Carla Ancelottija da neće voditi igrače koji nisu spremni za prvi meč, a zatim je na spisak uvrstio upravo Neymara. Fudbaler se oporavlja od povrede lista desne noge, za koju se isprva mislilo da je lakša, ali je kasnije utvrđena ruptura drugog stepena. Povrijedio se dan prije objavljivanja konačnog spiska, a vijest je donekle zataškana u nadi da će se oporaviti brže od očekivanog.
Međutim, oporavak teče sporo, pa će propustiti mečeve protiv Haitija u Filadelfiji i Škotske u Majamiju. Fudbalski savez Brazila ne daje precizne informacije o Neymarovom stanju. Saopštenja su štura, a Carlo Ancelotti na konferencijama za medije izbjegava direktne odgovore. Neymar je u ponedjeljak obavio novi ultrazvučni pregled, a u utorak je prvi put trenirao sa ekipom. Iako je dobio medicinsko odobrenje za povratak, potrebno mu je vrijeme da dostigne takmičarsku formu. Ukoliko sve prođe bez problema, njegov debi se očekuje tek u šesnaestini finala.
Pritisak u brazilskoj javnosti raste, posebno nakon remija sa Marokom u prvoj utakmici. Mediji su sada usmjerili kritike na Neymara, Ancelottija i Fudbalski savez. Pored Neymarove situacije, tema je i mladi napadač Endrik, kojem selektor još uvijek ne pruža priliku u startnoj postavi.
Sve su glasnije tvrdnje da je Neymar pozvan na osnovu starih zasluga i pod pritiskom javnosti, što dodatno ljuti navijače u Brazilu. Činjenica da je pozvan iako se znalo da je povrijeđen i da nije u liderskoj formi, nešto je što Brazilci teško praštaju.
SP 2026
POZNATI ITALIJAN KAKVOG NIKADA NISTE VIDJELI: Carlo Ancelotti postrojio i žestoko izribao reprezentativce Brazila
16. Jun. 20260
SP 2026
HIT ODGOVOR SELEKTORA BRAZILA: Pitali ga da li žali što je pozvao povrijeđenog Neymara, evo šta je on odgovorio
30. Maj 20260
Sport
BARBAREZA NEMA NI NA "MAPI": Objavljena lista najplaćenijih selektora na Svjetskom prvenstvu
27. Maj 20260
Sport
NIKO OVAKO BRUTALNO NIJE OBJASNIO DEBAKL ITALIJE KAO ANCELOTTI: Evo šta je rekao
17. Apr. 20260
SP 2026
SELEKTOR GOVORIO NA PRESS KONFERENCIJI: Barbarez dao jasno obećanje pred Katar i rekao šta se desilo u svlačionici nakon večerašnjeg poraza!
Prije 3h0
SP 2026
RADE BODANOVIĆ ŽESTOKO PROZVAO ZMAJA: "Vratio si je da ti golmana ubije"
Prije 3h0
SP 2026
OGLASIO SE VICO ZELJKOVIĆ: "Nismo zaslužili ovako visok poraz"
Prije 3h0
SP 2026
IMA I DOBAR RAZLOG: Iako smo izgubili, jedan Zmaj će utakmicu protiv Švicarske pamtiti cijeli život (VIDEO)
Prije 3h0
SP 2026
LOŠE VIJESTI ZA REPREZENTACIJU ŠVICARSKE: Kadrovi s treninga reprezentacije Bosne i Hercegovine razočarali švicarske "špijune"...
16. Jun. 20260
SP 2026
BARBAREZ VADI ASA IZ RUKAVA ZA ŠVICARCE: Zmajevi imaju novog lidera
17. Jun. 20260
SP 2026
ODJEKNULA IZJAVA JOVE LUKIĆA: "Nakon što sam dao gol za svoju državu na Svjetskom prvenstvu, što se mene tiče mogu..."
16. Jun. 20261
SP 2026
BOLNO PRIZEMLJENJE ZA ZMAJEVE: BiH teško poražena od Švicarske
Prije 5h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.