Vijesti
MEHMEDOVIĆ KRITIKOVAO MINISTRA FORTU: Kada institucije ostanu gluhe, onda je očekivati poteze očaja...
Prije 19 min0
Vlada je prvom ovogodišnjom emisijom trezorskih zapisa na Banjalučkoj berzi zadužila Republiku Srpsku za skoro 38 miliona maraka.
Ekonomija
12. Jan. 2021 12. Jan. 2021
2
Vlada Republike Srpske najavljivala je da je plan da se zaduži 30 miliona KM, ali danas je zbog očito povoljne cijene odlučila da prihvati više ponuda i proda obveznice u vrijednosti od 37,9 miliona KM.
Cijena zaduženja je bila na izuzetno niskom nivou, jer su neki investitori ponudili da kupe obveznice i po kamatnoj stopi od nula posto. Najviša cijena koju su tražili bila je 0,56 KM. Prosječna stopa današnjeg zaduženja bila je po kamatnoj stopi od 0,3589 posto. Na licitaciji, investitori su dostavili ponude u ukupnoj vrijednosti od približno 50 miliona KM.
Kako je ranije objavio portal Capital.ba, Vlada tog bh. entiteta planira u ovoj godini da zaduži Republiku Srpsku u iznosu do 1,4 milijarde maraka putem kratkoročnih i dugoročnih zaduživanja te indirektno dajući garancije.
Vijesti
MEHMEDOVIĆ KRITIKOVAO MINISTRA FORTU: Kada institucije ostanu gluhe, onda je očekivati poteze očaja...
Prije 19 min0
Svijet
FRANCUSKA OKUPLJA TRIDESETAK DRŽAVA NA ONLINE SASTANKU: Najnoviji su to napori da se Ukrajini pruži...
Prije 19 min0
Regija
"KADA SE IGRATE VATROM...!": Bivši direktor Hrvatske obavještajne službe otvoreno upozorio Vučića
Prije 21 min0
Hronika
KO JE NAPAO "PANTERE" NA ILIDŽI: Zbog kompromitirajućeg snimka uhapšeni bivši specijalci, ovo su njihova imena
Prije 25 min0
Ekonomija
POMJERA SE GRANICA ZA ODLAZAK U PENZIJU: Stariji građani zabrinuti, plan je da se radi do 70 godina
30. Avg. 20250
Ekonomija
BOSANAC IZNAJMLJIVAO APARTMANE PA OBJAVIO VIDEO: "Ovo su mi nakon 14 dana ostavili gosti iz Njemačke..."
30. Avg. 20250
Ekonomija
STIŽU INVESTICIJE: Slovenačka i njemačka firma sele proizvodnju u Bosnu i Hercegovinu, otpuštaju radnike
30. Avg. 20250
Ekonomija
SLAB INTERES PUTNIKA: Skoro prazni avioni lete iz Mostara, neke linije već ukinute
30. Avg. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.