Hronika
PREVARANTI VREBAJU: Lažni policajac prevario staricu za veliki iznos novca, više puta telefonski kontaktirao 79-godišnjakinju
15. Dec. 20250
Ustaškim simbolima i govoru mržnje nema mjesta u današnjoj demokratskoj Hrvatskoj, poručilo je veleposlanstvo SAD-a u Zagrebu, pridružujući se time veleposlanstvu Njemačke u potpori Židovskoj općini Zagreb i antifašistički orijentiranim udrugama i strankama, koje su potaknule parlamentarnu raspravu o donošenju zakona o zabrani i kažnjavanju isticanja ustaških simbola i širenja mržnje.
Društvo
30. Jan. 2021
1
U izjavi za nacional.hr, američko veleposlanstvo u Hrvatskoj naglašava kako “osuđuje svaki pokušaj revizije povijesti ili glorificiranja prošlih totalitarnih i fašističkih režima, uključujući ustaški”.
Tom se izjavom veleposlanstvo SAD-a pridružilo veleposlanstvu Savezne Republike Njemačke, koje je u petak nacionalu.hr dostavilo izjavu sličnog sadržaja potpore naporima da se u Hrvatskoj zakonom zabrani isticanje ustaških obilježja i simbola.
Židovska općina Zagreb organizirala je u petak, 22. siječnja, sastanak dijela parlamentarnih stranaka iz vladajuće koalicije i oporbe, među kojima je bio i HDZ. Na tom je sastanku, prema priopćenju ŽOZ-a, “jednoglasno zaključeno da se pristupi usuglašavanju zakonskog okvira za stavljanje u saborsku proceduru zakona o zabrani i kaznenom kažnjavanju upotrebe ustaških obilježja i znakovlja, nijekanja koncentracijskih logora smrti i veličanja ustaških zločina”.
Uime HDZ-a, na tom je sastanku sudjelovao saborski zastupnik HDZ-a iz Varaždina Damir Habijan, koji je za nacional.hr izjavio kako je bila riječ o “neformalnom sastanku” o tome da će se “krenuti u raspravu po saborskim klubovima zastupnika o uređenju spornog pitanja ustaških obilježja”. Predsjednik Kluba zastupnika HDZ-a Branko Bačić, pak, izjavio je za nacional.hr kako se predstavnik HDZ-a na tom sastanku “nije složio sa zabranom ustaškog znakovlja”.
Hronika
PREVARANTI VREBAJU: Lažni policajac prevario staricu za veliki iznos novca, više puta telefonski kontaktirao 79-godišnjakinju
15. Dec. 20250
Regija
POTPUNI KOLAPS: Snijeg zameo Hrvatsku, rekordne padavine izmjerene u...
22. Nov. 20250
Hronika
SKANDAL U POLICIJI: Nestao novac i lični dokumenti iz sefa
13. Nov. 20250
Hronika
NOVI DETALJI STRAVIČNE NESREĆE: Četvoro poginulih u slijetanju automobila u more su državljani...
03. Okt. 20250
Evropa
PREDSJEDNIK SLOVAČKE O JADRANSKOM NAFTOVODU: "Tu je i neka godišnja potrošnja Hrvatske, a moramo računati i na Mađarsku..."
Prije 22 min0
Vijesti
SADA NAM JE PUNO LAKŠE KADA ZNAMO: Stručno tijelo Vlade KS utvrdilo šta je uzrokovalo nagli rast zagađenja zrak
Prije 22 min0
Hronika
STRAVIČNA NESREĆA U IRANU: Prevrnuo se autobus, poginulo 13 osoba (FOTO)
Prije 28 min0
Estrada
NIJE NI PETI ISKLJUČEN: Zdravko Čolić najavio četvrti koncert u Zetri
Prije 31 min0
Društvo
HITAN POZIV STANOVNIŠTVU: Stanje je kritično, odmah zatvorite prozore i vrata
14. Dec. 20250
Društvo
OBAVJEŠTENJE ZA 25.000 OSIGURANIKA: Izdavanje elektronskih knjižica u ovom kantonu počinje od 1. januara naredne godine
15. Dec. 20250
Društvo
DJEVOJKA SVJEDOČILA HAOSU U SARAJEVSKOM DKC-u I NAPISALA STATUS: "Ovo se mora shvatiti kao tačka nakon koje nema opravdanja"
14. Dec. 20250
Društvo
GLAVNI SVJEDOK OTKRIVA MONSTRUOZNE DETALJE "SARAJEVO SAFARIJA": "To je bio grad za njihov poseban hobi"
13. Dec. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.