Politika
BABALJ PORUČIO DODIKU: "Natjeraćemo malog miša da poliže sve što je juče rekao, on je obični konvertit"
27. Feb. 20251
Milorad Dodik posljednjih dana dodatno je radikalizirao svoje i onako ekstremne stavove te je u više navrata nagovijesti rušenje ustavnog poretka i raspad države Bosne i Hercegovine.
Vijesti
18. Okt. 2021 18. Okt. 2021
7
Tužilaštvo BiH formiralo je poredmet protiv člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika.
"Sasvim je razumljiv interes javnosti za podnesene prijave protiv člana Predsjedništva BiH, gospodina Milorada Dodika koje su pristigle u posljednje vrijeme, posljednja dana 18. oktobra godine. Radi blagovremene spoznaje Tužilaštvo Bosne i Hercegovine obavještava javnost da je već po primitku prve prijave formiran predmet i zadužen tužilac a ostale prijave su također u radu", navedeno je iz Tužilaštva BiH.
Nije izeneseno više detalja, piše Klix.
Podsjetimo, u Tužilaštvu Bosne i Hercegovine zatraženo je hitno formiranje predmeta zbog medijskih istupa člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika u kojima iskazuje prijetnje teritorijalnom integritetu i najvišim institucijama BiH.
Ovo je za portal Klix.ba potvrdio tužilac Džermin Pašić koji je kazao da ja sam službenom korespodencijom zatražio formiranje predmeta. Pašiću su se kasnije pridružili tužioci Izet Odobašić, Elvira Stanojlović i Saša Sarajlić.
Milorad Dodik posljednjih dana dodatno je radikalizirao svoje i onako ekstremne stavove te je u više navrata nagovijesti rušenje ustavnog poretka i raspad države Bosne i Hercegovine.
Politika
BABALJ PORUČIO DODIKU: "Natjeraćemo malog miša da poliže sve što je juče rekao, on je obični konvertit"
27. Feb. 20251
Mini market
„SRAM TE BILO, IZDAJNIČE; U FEDERACIJI VEĆ SLAVE…“: Oštre reakcije iz RS-a i Srbije nakon Dodikovog istupa…
09. Jun. 20241
Politika
SKUPILI SE DA IZABERU MILORADA DODIKA: U Doboju u toku Sabor SNSD-a, bira se predsjednik stranke
30. Sep. 20231
Politika
OGLASIO SE DŽAFEROVIĆ NAKON ŠTO GA JE DODIK IZVRIJEĐAO: "Iz Predsjedništva odlazi poražen, Njemačkoj poručio da ne želi dijalog"
02. Sep. 202220
HiTec
SAMSUNGOVI PAMETNI TELEFONIi DONOSE SNAŽNE PERFORMANSE: Ipak, neke greške se poavljaju
Prije 2h0
Kultura
QUENTIN TARANTINO JE SVE ANALIZIRAO I OBJASNIO: Kaže da su ovi filmovi označili kraj zlatnog doba Hollywooda
Prije 2h0
Politika
ENVER HALILOVIĆ O SAMITU U SKOPLJU: "Nažalost, Bosna i Hercegovina čak nije uspjela ni da ponudi..."
Prije 2h0
Hronika
TEŽAK UDES MOTOCIKLISTE IZ BOSNE I HERCEGOVINE U AUSTRIJI: Spasavao ga helikopter
Prije 3h0
Vijesti
BORJANA KRIŠTO DOVEDENA PRED ZID: Mora imenovati Vukanovića...
30. Jun. 20252
Vijesti
TUŽNA VIJEST IZ SARAJEVA: Napustio nas je prof. dr. Emir Solaković, veliki čovjek i vrsni hirurg
29. Jun. 20251
Vijesti
DODIK NAPOKON OTKRIO "PAKLENI PLAN": "Kada mi je ambasador SAD Bond rekao da u budućnosti neće biti Srba u RS, htio sam ga baciti u jezero na mom imanju!"
Prije 12h3
Vijesti
OGOLJENA RUŠILAČKA POLITIKA ZVANIČNOG BEOGRADA I BANJA LUKE: Ambasador BiH u UN-u Zlatko Lagumdžija za "SB" o 30. godišnjici obilježavanja genocida u Srebrenici, ali i o…
30. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 7
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.