Hronika
NA DANAŠNJI DAN PRIJE DVIJE GODINE NESTAO JE MATEJ PERIŠ: Poslije žurke ušao u rijeku i tragično nastradao
30. Dec. 20231
...A druga, ustvari bitnija, je spuštanje Mateja prema prostoru koji izgleda kao terasa.
Hronika
21. Jan. 2022 21. Jan. 2022
1
Nenad Periš, otac Mateja Periša iz Splita koji je prije 22 dana nestao u Beogradu i o čijem nestanku se zna jako malo, večeras je za Face TV govorio o nestanku sina.
U emotivnom obraćanju, on je rekao da postoje "dvije rupe" u dosadašnjim otkrićima Matejevog kretanja.
"Prva je taj izlazak iz bara u kojem su bili i koji nije snimljen... A druga, ustvari bitnija, je spuštanje Mateja prema prostoru koji izgleda kao terasa, širok je desetak metara i nalazi se pored rijeke Save. Nemamo tu snimku dalje, okolo je koso i moguće je da sklizneš i padneš. Pitao sam inspektora je li moguće odatle izaći, a da vas kamere ne zabilježe, rekao mi je da jeste", naveo je Periš.
Istaknuo je i treću stvar - a to je signal Matejevog mobitela koji je lociran u blizini tzv. Ratnog ostrva između Save i Dunava
"Za 10-ak dana imat ćemo i jedan isječak i nadam se preciznijim informacijama", naveo je Periš.
Na pitanje o kretanju njegovog sina te zašto je izašao van u majici kratkih rukava, Periš je odgovorio:
"Matej je uvijek nosio majice kratkih rukava ispod jakne, to je bio njegov stil. Kao roditelj, mislim da je otišao van da bi se vratio, o tome govori i zaustavljanje taksija... Znam da je prošlo 20 dana, ali dopustite mi, kao roditelj, ja ću vjerovati da je živ dok me drugi ne demantiraju", emotivno je poručio Periš.
Govorio je i o svojoj porodici - te napomenuo da oni moraju sa svim ovim živjeti, te im je savjetovao da manje prate medije.
Periš je zaplakao na pitanje voditelja o tome kakav je njegov sin bio.
"Pitate oca koji traži sina kakav mu je bio sin koji je nestao. To je momak s kojim se ja ponosim. Nikada nije rekao da mu nešto treba, htio je sam ići do nekih ciljeva, radio je i studirao, imao djevojku. Sportaš, trenirao je svaki dan, na njega sam jako ponosan i svaki roditelj bi bio. Zašto se sve to dogodilo - ne znam. Nadam se da ću doći do nekih odgovora, i zagrliti ga. Prihvatit ću sve. Ja nisam važan, vjerujte mi, samo Matej. Ono što me boli je ta šansa za život za nekog ko ima 27 godina, ako ne bude toga, bit će mi teško...", zaključio je Periš.
Hronika
NA DANAŠNJI DAN PRIJE DVIJE GODINE NESTAO JE MATEJ PERIŠ: Poslije žurke ušao u rijeku i tragično nastradao
30. Dec. 20231
Regija
NENAD PERIŠ NA ČELU SPLITA: Sve su glasnija šuškanja kako je upravo on novi HDZ-ov kandidat za fotelju gradonačelnika
09. Okt. 20221
Društvo
"SRCE PUKLO JE KA’ TVRDA STINA, PA BEZ TEBE JEDVA KUCA!": Neutješni Nenad Periš obilježio Matejev rođendan, sada bi imao 28 godina...
29. Jul. 20220
Regija
NENAD PERIŠ U STRASSBOURGU: Čini se da ga Srbija prati u stopu...
22. Jul. 20220
Auto
IZ PRIČA O AMBLEMIMA U AUTOMOBILSKOJ INDUSTRIJI: Šta se dogodilo s patkama u logu Cadillaca?
Prije 19 min0
Kultura
IZDVAJA SE JEDNA SERIJA: Objavljene su ovogodišnje nominacije za septembarsku dodjelu nagrade Emmy
Prije 35 min0
Regija
MONIKA ISTRAŽILA ŠTA NA HRVATSKOJ OBALI MOŽETE S 10 EURA: Rezultat će mnoge ostaviti bez teksta
Prije 37 min0
Svijet
TRUMP OTKRIO DA LI JE ZAVRŠIO SA PUTINOM: "Skoro postignemo mir, a on sruši zgradu u Kijevu"
Prije 48 min0
Hronika
SAM KRENUO NA IZRAELSKU VOJSKU: Palestinski borac prišao tenkovima, a zatim kroz otvore... (VIDEO)
13. Jul. 20250
Hronika
UŽASNE VIJESTI OVO JUTRO STIŽU IZ TUZLE: Na magistralnom putu u blizini glavne autobuske stanice...
13. Jul. 20251
Hronika
OD JEZIVIH POVREDA UMRLA NA LICU MJESTA: Ovo je djevojka koja je prevozila daske, pa tragično nastradala
13. Jul. 20250
Hronika
PRONAŠLI GA SUSJEDI: Hrvat izboden nasmrt ispred svoje luksuzne vile
Prije 8h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.