Ekonomija
KOLINDIN BIZNIS CVJETA: U poduzetničke vode krenula je krajem 2022. godine
27. Apr. 20240
Listu 10 najprofitabilnijih preduzeća bez radnika predvodi firma „Bora“ koja se bavi naplatom potraživanja koje joj je prodala bivša Hipo Aple Adria banka.
Ekonomija
19. Maj 2022 22. Maj 2022
0
Čak 1.117 preduzeća sa jednim radnikom poslovalo je sa dobiti u prošloj godini, dok su bez radnika profitabilne bile 524 firme, piše Capital.ba.
Listu 10 najprofitabilnijih preduzeća bez radnika predvodi firma „Bora“ koja se bavi se naplatom potraživanja koje joj je prodala bivša Hipo Aple Adria banka.
Odmah iza nje sa dobiti od 2,5 miliona KM je „Jahorina residences“ koja se bavi nespecijalizovanom trgovinom na veliko.
Slijede firme„Sternbau“ koja se bavi izvođenjem projekata za zgrade sa 1,6 miliona te „Gobos investment“sa 1,5 miliona, a čija je osnovna djelatnost posredovanje u trgovini raznovrsnim proizvodima.
„Mljekara“ Laktaši u kojoj je proizvodnja davno ugašena zaradila je lani 1,4 miliona KM,a agencija za reklamu i propagandu „Darse“ oko 100.000 KM manje.
CAPITAL je nedavno objavio da je atraktivno zemljište nekadašnje Mljekare u Banjaluci kupio banjalučki biznismen i vlasnik građevinskog preduzeća “Aragosta Invest” Veljko Jarić.
Odličnu poslovnu godinu imala je i firma „Razvoj i implementacija energetskih projekata struktura Balkan“, koja je lani počela sa radom i odmah imala dobit od 1,2 miliona.
Slijede dva preduzeća koja se bave savjetovanjem – „Hava“ sa 1,1 miliondobiti i „Melqart Management“ sa milion KM, a isto toliko imala je i poslovna jedinica beogradskog„Energoprojekt hidroinženjeringa“.
Kada su u pitanju preduzeća sa jednim radnikom, pored već pomenutog „Niagara Sports Global Management“, čiji je vlasnik fudbalski menadžer Andy Bara, milionsku dobit imao je i „Procontrol“ Slavka Bojića, zbog kojeg je bio u pritvoru i kojeg namjerava prodati. Njegov profit iznosio je 3,3 miliona KM.
Zanimljivo je da je u samom vrhu po profitabinosti prnjavorski „Ribnjak“ koji je u stečaju ostvario daleko bolji rezultat nego svih ranijih godina kada je poslovao u redovnim okolnostima. Ovo preduzeće lani je imalo dobit od čak 9,2 miliona KM.
Na listi najprofitabilnijih je i Područna jedinica preduzeća „Novi Sad-GAS“ u Bijeljini koja je zaradila 2,7 miliona i „Skechers BH“ sa2,2 miliona maraka.
Derventski „Fitak“ koji se bavi upravljanjem računarskom opremom i sistemom zaradio je 1,8 miliona KM, „Elektros“ iz Novog Grada 1,5 miliona KM, a isto toliko i „FDG trade“ 1,5 miliona.
Među deset najprofitabilnijig preduzeća koja imaju samo jednog radnika su i „General mehanika“ iz Kotor Varoša sa1,2 miliona KM i „Euro bonus“ iz Mrkonjić Grada 1,1 milion.
Ekonomija
KOLINDIN BIZNIS CVJETA: U poduzetničke vode krenula je krajem 2022. godine
27. Apr. 20240
Šareni svijet
PRONAŠAO SVOJU SREĆU: Zaradio 90.000 eura kopajući po smeću
27. Jan. 20240
Ekonomija
ELVIR BOLIĆ UŠAO U NOVI BIZNIS: Na 300 kvadrata, u jednoj od najluksuznijih zgrada u Sarajevu, otvara...
03. Jan. 20241
Društvo
NAJBOGATIJI MINISTAR U RS: "Postali smo narod sadake, ljudi neće da rade"
10. Jan. 20232
Regija
KAŽE DA NIJE NIŠTA DRAMATIČNO: Čeda Jovanović zadržan na granici sa Eminom Jahović
Prije 15 min0
Vijesti
ŠA MOŽEMO OČEKIVATI?: Rusija priprema akt o BiH i iznosi ga 31. oktobra
Prije 19 min0
Svijet
OSLOBOĐENI PALESTINCI SVJEDOČE: Izraelski zatvor Ofer kao "klaonica"
Prije 28 min0
Vijesti
GRAĐANI ZBUNJENI NOVIM SISTEMOM ULASKA U EU: Ne radi se o vizama, nema registracije unaprijed i ne plaća se
Prije 28 min0
Ekonomija
RAČUNI MINIMALNI: Bosanac osmislio novi sistem grijanja, za devet mjeseci uštedio je čak...
12. Okt. 20250
Ekonomija
ŠIRI SE KARTA OD KOJE ĆE MNOGIMA POZLITI: "Nemamo izbora"
12. Okt. 20250
Ekonomija
KATASTROFA NA POMOLU: Zima stiže, a cijene peleta dostigle rekordne iznose...
12. Okt. 20250
Ekonomija
BOSNA NAPREDUJE U PROJEKTU VRIJEDNOM MILIJARDE: Najveći problem bit će ljepotica cijele trase (VIDEO)
12. Okt. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.