Politika
OČAJ U REPUBLICI SRPSKOJ: „Bošnjački poslanici sigurno će pokušati da spriječe da se ovo pitanje nađe na dnevnom redu…“
11. Apr. 20242
U jednom trenutku je zaiskrilo u studiju pa su gledatelji svjedočili i burnoj debati između Petkovića i Gratza.
Vijesti
01. Dec. 2022 01. Dec. 2022
1
"Na zelenu granu ćemo izaći kada nas počnu interesovati interesi ne samo naroda kojem pripadamo nego građana koji žive s nama u ovoj zemlji", istakao je u Odgovorite FTV-a ljudima Dennis Gratz, novoizabrani zastupnik DF-a u Parlamentu FBiH.
"U tom smislu trebamo kritizirati, slaviti i podržavati odluke bilo koga, u ovom slučaju OHR je regovao, visoki predstavnik kako je reagovao, vidjećemo šta će se sutra desiti. Međutim, zaista kada bismo se svi malo više osvrnuli na to kako ljudi žive i kako je ljudima koji nisu pripadnici većinske etničke skupine u područjima BiH gdje žive. Kad bismo se malo njima pozabavili, kad bismo s njima išli u razgovore, mislim da bismo već išli veliki korak dalje. Stalno polazimo od toga kako smo mi ugroženi, naš je narod ugrožen, mi smo ovdje ostali bez određenih prava, idemo nazad. To nikoga više ne zanima, samo ćemo otjerati ovo malo svijet što je ostalo u ovoj zemlji."
Član Predsjedništva SDA Sedad Dedić navodi da je kao Bošnjak odrastao sa komšijama Hrvatima.
"Jedna najnormalnija stvar u BiH je ta vrsta komunikacije i neće nam biti apsolutno bilo kome bolje dok bilo ko ima problem. Nemoćuje je da vama bude dobro, ako neko drugi ima problem. Kada je u pitanju visoki predstavnik, on svoje obaveze mora izvršiti, uskladiti sa Općim okvirnim sporazumom za mir u BiH, mišljenjem Venecijanske komisije, presudama Evropskog suda za ljudska prava. Dakle samo pratiti pravnu državu i svima će biti bolje i ne uzimati kao sa švedskog stola."
"Dok god ima visokog predstavnika i ovakvog Ustavnog suda nema pravne države. Dok god je ovakva pravna država dotad nema i neće biti BiH", kazao je Milan Petković, dopredsjednik Ujedinjene Srpske.
Dedić dodaje da će Bosne i Hercegovine biti: "Bila je hiljadu godina i nadživjet će sve nas."
"Vijori nam se zastava u Njujorku, u svakoj ambasadi. Voljeli je ili ne, bilo gdje u svijetu, imate pasoš i s tim pasošem možete putovati gdje god, kako god. Živimo kako živimo, ali biće ove zemlje, bilo je i dosad", naglasio je Gratz.
Petković dodaje da je za BiH u EU i da se oko toga moguće usaglasiti.
"Nas može spasiti samo put u EU, ako se iskreno opredijelimo prema tome. Pokušavamo se dogovoriti oko svih odluka. Imamo preglasavanja, ali ona su interesna. Mislim da se razgovorom i radom može postići puno", smatra dopredsjednik Hrvatske republikanske stranke Slaven Bevanda.
"Bilo kakva rješenja koja idu u dalju podjelu zemlje, u smislu ne njene decentralizacije već etnalizacije su produbljenje problema i ovu zemlju čine nefunkcionalnijom nego što je ona bila", zaključio je Gratz.
U jednom trenutku je zaiskrilo u studiju pa su gledatelji svjedočili i burnoj debati između Petkovića i Gratza.
Raspravu pogledajte od 32. minute.
Politika
OČAJ U REPUBLICI SRPSKOJ: „Bošnjački poslanici sigurno će pokušati da spriječe da se ovo pitanje nađe na dnevnom redu…“
11. Apr. 20242
Vijesti
PETKOVIĆ OCJENJUJE: Zvizdićeva inicijativa neće dobiti podršku, neće biti formiran Vrhovni sud BiH
27. Feb. 20241
Politika
PETKOVIĆ KONTRA DODIKA: „Te odredbe će biti teško provedive, pogotovo onu o obaveznom…“
23. Jan. 20240
Vijesti
PETKOVIĆ NE SKRIVA RAZOČARENJE: „Ne očekujem da će doći do Helezove smjene, jer će ga zaštititi…“
04. Dec. 20237
Sport
BIĆE NEIZVJESNO DO SAMOG KRAJA: Borac preokretom protiv Sloge Meridianbet ostao za petama Zrinjskom
Prije 3h0
Evropa
ŠPANSKI I PORTUGALSKI PREMIJER OBRADOVALI NACIJE: Struja se polagano vraća!
Prije 3h0
Politika
HARIS SILAJDŽIĆ O SCHMIDTU, HDZ-u i TROJKI: "Federacija je talac političkog sporazuma koji nije dao rezultate!"
Prije 3h0
Svijet
OBJELODANJENA HAMASOVA PONUDA IZRAELU: "Spremni smo završiti rat, ALI...!"
Prije 3h0
Vijesti
DRAMA U REPUBLICI SRPSKOJ NAKON ŠTO JE SDA POZVALA SCHMIDTA DA REAGIRA: "To može imati dalekosežne posljedice..."
27. Apr. 20250
Vijesti
TUŽILAŠTVO BiH SADA JE NA POTEZU: Ovo je policajac Branimir koji je prijetio inspektorima SIPA-e tokom pokušaja hapšenja Milorada Dodika (VIDEO)
26. Apr. 20250
Vijesti
SPAŠAVAJ SE KO MOŽE: Ovo je razlog zbog kojeg je Željka Cvijanović dobila vizu za ulazak u Sjedinjene Američke Države...
Prije 21h0
Vijesti
BURNE REAKCIJE NAKON OKRŠAJA ISAKA I ĆOSIĆA: "Nacionalno poniženje, bruka i sramota u Centralnom dnevniku Face TV..."
27. Apr. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.