Evropa
OPOMENA PUTINU! NATO BOMBARDERI POLETJELI U PRATNJI LOVACA: Tutnji nebo iznad Evrope, "Stratosferske tvrđave" u akciji (VIDEO)
22. Mar. 20230
Analiza Solojeva uveliko se razlikuje od javnog stajališta Kremlja koji insistira na tome na Putinova vojna avantura "ide po planu".
Evropa
30. Jan. 2023
2
Politički analitičar s dobrim vezama u Kremlju Valerij Solovej tvrdi je da je politički vrh Rusije "užasnut" zahtjevom prvog čovjeka Kremlja Vladimira Putina da se pokrene hitna vojna ofenziva na više frontova u Ukrajini.
Visoki dužnosnici strahuju od novih pokolja jer su najnovije analize pokazale da je Kremlj izgubio ukupno više od 175.000 vojnika u ratu, javlja Daily Mail.
Zahtjev Putina da vrhovni vojni zapovjednik u Ukrajini Valerij Gerasimov pokrene "napad u nekoliko smjerova istodobno" izazvao je duboke podjele u vojnom vrhu Rusije, tvrdi Solovej.
Dr. Solovej bivši je profesor na prestižnom moskovskom Institutu za međunarodne odnose, školi za obuku diplomata i špijuna.
-Glavni stožer ruske vojske prestrašen je Putinovim uputama. Ne pretjerujem. Užasnuti su. Boje se da će izgubiti preostale oružane snage u pokolju u koji su uvučeni zbog Putinove naredbe, rekao je na opozicijskom kanalu Hodorkovski.
Unatoč tome što visoki zapovjednici gube nade u uspjeh, poslušat će Putina, tvrdi on.
-Salutirali su. Vi ste genij, Vaša Visosti, vi to znate bolje od nas. Vi ste sve započeli, naš je posao to sada riješiti, govori Solojev referirajući se na vojni vrh.
Solojev nastavlja kako je ofenziva planirana za februar, te da je Gerasimov, blizak ministru Šojguu, "najsposobniji od svih ruskih generala".
Tvrdi da čelnici glavnog stožera strahuju da neće stići na vrijeme jer Ukrajina očekuje novo oružje, opasnije i ofenzivnije.
-Zato je sada posljednja prilika da pokušamo napasti Ukrajinu, a cilj nije pobjeda. Jako je važno to shvatiti. Više uopće nema takvog cilja. Cilj je okončati sukob na častan način. Odnosno postići mir. Zadržati minimum ruskih postignuća. To je Donbas. dio novih teritorija, ne sve, i odbraniti Krim. Ne očekuju više od toga, tvrdi Solovej.
Analiza Solojeva uveliko se razlikuje od javnog stajališta Kremlja koji insistira na tome na Putinova vojna avantura "ide po planu".
Evropa
OPOMENA PUTINU! NATO BOMBARDERI POLETJELI U PRATNJI LOVACA: Tutnji nebo iznad Evrope, "Stratosferske tvrđave" u akciji (VIDEO)
22. Mar. 20230
Evropa
PUTIN U POSJETI KRIMU: Lično vozio terenac ulicama Sevastopolja (VIDEO)
18. Mar. 20230
Svijet
BIVŠI HAŠKI TUŽILAC: "Nalog za Putinovo hapšenje nije simboličan"
17. Mar. 20230
Svijet
"KONAČNO ĆEMO GA SPRIJEČITI": Prve reakcije iz Ukrajine nakon što je izdat nalog za hapšenje Putina - Kijev slavi!
17. Mar. 20230
Svijet
TREĆE NAJVAŽNIJE SVETILIŠTE: Hiljade muslimana klanjalo teravih-namaz u džamiji Al-Aksa
Prije 4h0
Evropa
RASTUĆA PRIJETNJA IZ RUSIJE: Nordijske zemlje stvaraju jedinstvenu zračnu odbranu
Prije 4h0
Regija
KANDIDAT ZA PREDSJEDNIKA CRNE GORE, MILATOVIĆ: "Pljevlja su Đukanoviću rekla zbogom"
Prije 5h2
Hronika
STRAVA ZA RAMAZAN U VIŠEGRADU: Starce Fadila i Aišu pronašli vezane i teško pretučene u porodičnoj kući
Prije 5h3
Evropa
RUSKIM AGRESORIMA SPREMA SE PAKAO: Ukrajinci pripremaju kontraofanzivu, jedna stvar je ključna...
23. Mar. 20230
Evropa
UKRAJINSKA VOJSKA TVRDI: "Rusi su napustili strateški važan grad"
23. Mar. 20230
Evropa
STRAH I TREPET AGRESORA: Pogledajte kako Ukrajinci oružjem vlastite proizvodnje raznose ruske tenkove... (VIDEO)
22. Mar. 20231
Evropa
POTPISANO JE: Evropska zemlja postaje NATO članica!
23. Mar. 20230
trenutak ...
Komentari - Ukupno 2
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.