Svijet
PRED NJIM JE TEŽAK ZADATAK: Mike Pence objavio kandidaturu za republikansku predsjedničku nominaciju
07. Jun. 20230
Bivši kongresmen i bivši guverner Indiane ima čvrsta konzervativna gledišta o društvenim pitanjima, a sve više se distancira od Trumpa
Svijet
06. Jun. 2023 06. Jun. 2023
0
Bivši američki potpredsjednik Mike Pence ulazi u utrku za republikanskog predsjedničkog kandidata na izborima 2024, proizlazi iz zahjeva Federalnoj izbornoj komisiji (FEC), javlja Hina.
Pence (63) će pokrenuti kampanju u srijedu u državi Iowi, rekla su Reutersu prošle sedmice tri upućena izvora.
Pence će se suprotstaviti Donaldu Trumpu kojem je nekada lojalno služio, ali ga je odbio podržati kada je bivši predsjednik pokušao poništiti rezultate izbora 2020.
Bivši kongresmen i bivši guverner Indiane ima čvrsta konzervativna gledišta o društvenim pitanjima, a sve više se distancira od Trumpa. Rekao je da je bivši predsjednik Trump ohrabrio izgrednike koji su napali Kapitol 6. januara 2021. te da je njega i njegovu porodicu doveo u opasnost.
Pence se pridružuje rastućem broju republikanskih kandidata, među kojima su Trump, guverner Floride Ron DeSantis, bivši guverner New Jerseyja Chris Christie, senator Tim Scott i bivša guvernerka Južne Karoline Nikki Haley.
Guverner Sjeverne Dakote Doug Burgum također planira ući u utrku u srijedu, prema osobi upoznatoj s Burgumovim planovima.
Veliki broj kandidata zabrinjava brojne Trumpove suparnike u Republikanskoj stranci, koji se boje da bi se glasovi protiv Trumpa mogli rasuti.
Svijet
PRED NJIM JE TEŽAK ZADATAK: Mike Pence objavio kandidaturu za republikansku predsjedničku nominaciju
07. Jun. 20230
Svijet
VELIKA KONKURENCIJA: Bivši zamjenik Donalda Trumpa ulazi u predsjedničku utrku
01. Jun. 20230
Svijet
DOČEK IZ NOĆNE MORE: Bivši potpredsjednik SAD-a izviždan na skupu - „Volim i ja vas…“(VIDEO)
15. Apr. 20230
Svijet
MIKE PENCE PREKINUO ŠUTNJU: "Trumpove riječi prije napada na Kapitol ugrozile Amerikance, a i mene"
14. Nov. 20222
Društvo
OD REVIZORKE U GLOBALNOJ KORPORACIJI DO PRIZNATE ADVOKATICE U SAD-u: Bosanka koja je pravnički san pretvorila u američku stvarnost
Prije 5h0
Svijet
TAJNI ŽIVOT PUTINOVE LJUBAVNICE: Živi u "zlatnom kavezu" sakrivena od javnosti (VIDEO)
Prije 5h0
Evropa
MISTERIOZNA PORUKA ZELENSKOG: "Putine, čekam te u Istanbulu. Lično!”; TRUMP: “Uskoro slijedi moja najvažnija objava ikad!”
Prije 5h0
Sport
ZEKIĆ KAŽE DA JE ŠOKIRAN PRIČAMA NAKON PORAZA OD ŠIROKOG: "To je udar na dostojanstvo"
Prije 5h0
Svijet
KADIROV VIŠE NIJE U PUTINOVOJ MILOSTI: Evo šta se krije iza njegove šokantne izjave
10. Maj 20250
Svijet
NIŠTA NIJE SLUČAJNO: Kina je prešla u ofanzivu, oni je sada moraju moliti za pomoć...
Prije 22h0
Svijet
TRUMP OTKRIO ZAŠTO JE PREKINUO ODNOSE SA IZRAELOM: "Najviše od svega mrzim kad..."
09. Maj 20250
Svijet
TEŠKA SAOBRAĆAJNA NESREĆA: Autobus sletio u provaliju, najmanje 21 poginulih...
Prije 15h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.