Vijesti
ADVOKAT ANTO NOBILO NAKON THOMPSONOVOG KONCERTA: "Otvoreni ustaški dernek u samom centru Zagreba"
06. Jul. 20250
Iz Suda BiH navode da je izabrani branilac Milorada Dodika advokat Goran Bubić.
Vijesti
07. Dec. 2023 07. Dec. 2023
7
Advokat Anto Nobilo nema status advokata/branioca optuženog Milorada Dodika već pravnog savjetnika u timu odbrane, kazali su iz Suda BiH za Patriju na upit da li je Nobilo dobio dozvolu za posebno postupanje. Nobilo je advokat iz Hrvatske te bi mu za takvo postupanje trebala posebna dozvola.
No, iz Suda BiH navode da je izabrani branilac Milorada Dodika advokat Goran Bubić.
„Sud je dopisom od 01.12.2023. godine, obavijestio odbranu Milorada Dodika da pravni savjetnik u timu odbrane optuženog Milorada Dodika, Anto Nobilo, neće biti pozivan od strane Suda i da će se postupak voditi sa i bez njegovog prisustva na glavnom pretresu, na koje činjenice je ukazao i sudija Mirsad Strika na ročištu održanom 06.12.2023. godine. Dakle, Sud nije ni odlučivao o izdavanju dozvole za posebno zastupanje Anti Nobilu, u smislu odredbi Zakona o Sudu BiH, jer on nema status advokata/branioca optuženog Milorada Dodika“, kazali su iz Suda BiH.
Iako se na jučerašnjem ročištu u Sudu BiH nije obraćao, Nobilo je sjedio uz Dodikovog advokata Bubića, a po izlasku iz Suda BiH nakon obraćanja Milorada Dodika prvi je dao izjavu o samom procesu ističući kako je Sud BiH kontaminiran.
„Ovaj Sud je nepovratno kontaminiran. U podsvijesti vam ulazi ta velika količina informacija i napravljena je šteta za ovaj postupak i ne može se voditi pošteni postupak. Jedini način je da se maknemo iz Sraajeva, ovdje žive i borave svi ti koji su utjecali“, kazao je Nobilo spominjući u svojoj izjavi i visokog predstavnika Christiana Schmidta, ambasadore, medije te da su oni svojim izjavama i objavama kontaminirali proces.
Jučerašnje ročište u konačnici nije ni održano jer odbrana Milorada Dodika ima pravo žalbe na odluku o odbijanju zahtjeva da se sudski postupak vodi u Banja Luci. Podsjećamo, Dodik i v.d. direktora Službenog lista Rs Miloš Lukić optuženi su zbog neizvršavanja odluka visokog predstavnika u BiH.
Naredno ročište trebalo bi biti održano 20. decembra.
Vijesti
ADVOKAT ANTO NOBILO NAKON THOMPSONOVOG KONCERTA: "Otvoreni ustaški dernek u samom centru Zagreba"
06. Jul. 20250
Regija
ADVOKAT NOBILO O HAPŠENJU KEKINA: Zbog njegovog "glupog ponašanja" došao pod svjetlo javnosti
11. Apr. 20250
Regija
ADVOKAT NOBILO SE OBRUŠIO NA TOMAŠEVIĆA: Zagreb sve više liči na balkansku palanku
06. Apr. 20250
Društvo
IVO KOMŠIĆ ANTI NOBILU: "Neka mi navede jednu zemlju na svijetu u kojoj kršenje Ustava nije kazneno djelo"
13. Mar. 20250
Sport
A SVI SU TAKO SKUPI: Xabi Alonso prekrižio tri igrača Reala nakon debakla od PSG-a, pokušat će inkasirati...
Prije 12 min0
Zdravlje
DETALJNO SECIRANJE SAMO JEDNE CIGARETE: Evo šta vašem tijelu čini svaki dim koji udahnete
Prije 26 min0
Evropa
DOGOVOR U UVOĐENJU PRAVNIH REFORMI: Ova evropska država planira oduzeti državljanstvo osobama krivim za...
Prije 36 min0
Svijet
DRAMATIČNO UPOZORENJE "LJEKARA BEZ GRANICA": "Među stanovnicima Pojasa Gaze..."
Prije 42 min0
Vijesti
VISOKA AMERIČKA DELEGACIJA DANAS U SARAJEVU: Na stolu pitanje Dodikovog povlačenja?
10. Jul. 20250
Vijesti
"NEJASNE NAMJERE": OHR za "SB" o rezervnim policijskim snagama RS-a
09. Jul. 20250
Vijesti
SNSD-ovci RAZLJUTILI GRAĐANE: Uklonili s dnevnog reda rezoluciju koja je štitila Majevicu i Semberiju
09. Jul. 20250
Vijesti
IZ VLADE FEDERACIJE NAJAVILI: Bit će izrađen Prostorni plan FBiH za narednih 20 godina
09. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 7
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.