Svijet
PROCURIO ŠOKANTAN TAJNI SNIMAK DONALDA TRUMPA: "Rekao sam Putinu da ću bombardirati Moskvu ako...!"
Prije 27 min0
Ana Dolidze iz gruzijske opozicijske stranke ‘Za narod‘ je na društvenoj mreži X kazala da su izbori u Gruziji organizovani prema srpskom scenariju od prošle godine.
Regija
30. Okt. 2024 30. Okt. 2024
0
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić bolje je prikrio izbornu prevaru 2023. godine nego što su to vlasti u Gruziji učinile sada, smatra nekadašnja zastupnica Evropskog parlamenta Viola von Cramon.
Odgovorila joj je predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić, prenosi Nova.rs. Brnabić joj je poručila ‘neka ostavi Srbiju po strani‘.
Ana Dolidze iz gruzijske opozicijske stranke ‘Za narod‘ je na društvenoj mreži X kazala da su izbori u Gruziji organizovani prema srpskom scenariju od prošle godine.
- Ono što vidim je da su gruzijski izbori ‘jedan kroz jedan’ prepisali ono što se dogodilo u Srbiji 2023. godine, iste metode i isti način namještanja. Pogodite ko je napisao ovaj pravilnik, napisala je Dolidze.
The most reputable human rights organization Georgian Young Lawyers Association just demanded that results of all precincts where voting happened with machines be abolished due to the violation of voting secrecy.
— Dr. Anna Dolidze (@dolidze_anna) October 30, 2024
Von Cramon joj je odgovorila:
- Tačno. Ali Aleksandar Vučić je to učinio elegantnije. On je bolje prikrio prevaru. U Gruziji to izgleda još brutalnije. Bidžina Ivanišvili i njegovi lopovi su znali da u normalnim okolnostima ne bi mogli imati većinu, pa su sila i brutalnost prema promatračima i novinarima bili puno oštriji, odgovorila je Von Cramon.
Exactly. But @avucic did it more elegantly. He covered the fraud better up.
— Viola von Cramon (@ViolavonCramon) October 28, 2024
In Georgia it looks even more brutal. Bidzina and his crooks knew that they had under normal circumstances zero majority so the force and brutality against observers and journalists were much tougher. https://t.co/HYvQeon6gn
Brnabić im je poručila ‘da Srbija ne može biti pokriće za njihove nesposobnosti‘.
- Ustvari, Aleksandar Vučić je vrlo elegantno pobijedio na srpskim izborima, na isti način kao što su Viola von Cramon i Ana Dolidže elegantno i uvjerljivo izgubile svoje izbore. Oni su sušta suprotnost predsjedniku Aleksandru Vučiću – njegova je bila epska pobjeda, njihova – epski debakl. Ali, umjesto da odluče zadržati barem svoje dostojanstvo, odlučili su biti veliki gubitnici. Ostavite Srbiju po strani. Ne možemo biti pokriće za vaše nesposobnosti, napisala je Brnabić.
In fact, @avucic did very elegantly win the Serbian elections, in the same way as both of these below (@ViolavonCramon and @dolidze_anna) elegantly and convincingly lost their respective elections. They are exact opposites of President Aleksandar Vučić - his was an epic win,… https://t.co/tpgfl7a3XL
— Ana Brnabic (@anabrnabic) October 29, 2024
Podsjetimo, izborna komisija proglasila je vladajuću stranku Gruzijski san pobjednikom parlamentarnih izbora u republici Gruziji u južnom Kavkazu.
Konzervativna nacionalistička stranka, koju vodi milijarder Bidzina Ivanishvili, osigurala je 54,09 posto glasova nakon što su prebrojani gotovo svi glasački listići, objavio je u nedjelju u glavnom gradu Tbilisiju izborni dužnosnik Giorgi Kalandarishvili.
Nekoliko proevropskih opozicionih koalicija ne priznaje preliminarne rezultate te su najavile proteste.
Rezultati su udarac prozapadnim Gruzijcima, koji su izbore postavili kao izbor između vladajuće stranke koja je produbila veze s Rusijom i opozicije koja se nadala ubrzanoj integraciji s Evropskom unijom.
Ivanishvilijev Gruzijski san želi da se Gruzija pridruži Evropskoj uniji, iako iz Brisela kažu da je zahtjev za članstvo zamrznut zbog autoritarnih tendencija stranke Gruzijski san.
Hiljade ljudi je u ponedjeljak protestvovalo pred gruzijskim parlamentom u Tbilisiju nakon izvještaja o nepravilnostima na izborima.
Vladajuća stranka Gruzijski san i izborna komisija su ustvrdili da su izbori bili slobodni i pošteni, a zapadne sile su zatražile istrage.
Svijet
PROCURIO ŠOKANTAN TAJNI SNIMAK DONALDA TRUMPA: "Rekao sam Putinu da ću bombardirati Moskvu ako...!"
Prije 27 min0
Politika
STAŠA KOŠARAC REZOLUTAN: "Vaši pokušaji su propali!"
Prije 43 min0
Društvo
PODRŠKA U PRAVOM MOMENTU: Važne poruke sa sastanka ministra Heleza sa švicarskim izaslanstvom (FOTO)
Prije 55 min0
Vijesti
"TO INAČE NIJE U PRAKSI, ALI...": Sud BiH konačno "objasnio" zašto je Dodikovo ročište bilo "tajno" i zašto su izdali zajedničko saopštenje sa Tužilaštvom BiH
Prije 1h1
Regija
DOK SU GA PRIVODILI, IZGOVORIO JE JEZIVE RIJEČI: Šta je američka CIA napisala u tajnom izvještaju o teroristi kojem je sinoć počast odao Marko Perković Thompson!?
06. Jul. 20250
Regija
U KANALU PORED PUTA PRONAĐENO TIJELO MLADIĆA SA LISICAMA NA RUKAMA: Pet policajaca uhapšeno
Prije 21h0
Regija
PARODIJA KOJA JE NASMIJALA ČITAV REGION: Dodik, Vučić, Brnabić u pizzeriji (VIDEO)
07. Jul. 20250
Regija
POBRATIMSTVO DESNIČARA U REGIONU: Bivši premijer Slovenije na Thompsonovom koncertu u društvu kontroverznog hrvatskog voditelja osuđenog zbog posjedovanja kokaina (FOTO)
06. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.