Auto
IZ LOŠEGA U GORE: Njemački gigant otpušta hiljade radnika, ali ni to nije sve...
27. Sep. 20250
Svjetsko tržište će ove godine stagnirati, a oporavak se ne nazire ni u sljedećih nekoliko godina
Ekonomija
23. Nov. 2024
0
Dobavljač automobilskih dijelova i softvera Bosch planira ukinuti 5-500 radnih mjesta, od čega najviše 3.800 samo u Njemačkoj.
Smanjenje radne snage dio je "plana prilagodbe", rekla je glasnogovornica kompanije. Brojke su još samo dio nacrta plana i još ih treba precizno usuglasiti s predstavnicima zaposlenika.
Bosch zapošljava 134.000 ljudi u Njemačkoj. Većina poslova bit će ukinuta u softveru kao što su računalni pomoćnici vozača i autonomna vožnja.
Do kraja 2027. godine u tom će sektoru biti ukinuto približno 3.700 radnih mjesta, od čega će otprilike polovica biti u Njemačkoj.
Razlog restrukturiranja u Boschu je isti kao i u Volkswagenu i Fordu - kriza u automobilskoj industriji, a posebno slaba prodaja električnih vozila.
Svjetsko tržište će ove godine stagnirati, a oporavak se ne nazire ni u sljedećih nekoliko godina. Dakle, slabija potražnja ostavlja dobavljače poput Boscha sa skupim viškom kapaciteta.
Auto
IZ LOŠEGA U GORE: Njemački gigant otpušta hiljade radnika, ali ni to nije sve...
27. Sep. 20250
Ekonomija
PROPADA FIRMA ČIJE UREĐAJE IMA VEĆINA BOSANACA: Hiljadu radnika ostaje bez posla
17. Sep. 20250
Ekonomija
POSAO VRIJEDAN 7,4 MILIJARDE EURA: Njemački gigant završio najveću akviziciju u povijesti kompanije...
02. Avg. 20250
Ekonomija
NEOPHODNI REZOVI: Čuvena njemačka kompanija planira otpustiti više od 1.000 radnika, otkrili i razlog...
23. Jul. 20250
Svijet
SAD JE SVE JASNO: Trumpov plan za Gazu predstavjen u Ujedinjenim nacijama, slijedi...
Prije 19 min0
Vijesti
PRAVNI STRUČNJAK MILOŠ DAVIDOVIĆ: Dodikov predmet pravosnažno je završen, utvrđeno je...
Prije 25 min0
Evropa
ZASTRAŠUJUĆE SNIMKE IZ RUSIJE: Gori rafinerija u Volgogradu, dramatično na okupiranom Krimu, ima mrtvih...
Prije 30 min0
Gastro
TAKO SU SE SLADILI NAŠI STARI: Na brzinu napravite „Poderane gaće“, desert koji obožavaju sve generacije...
Prije 35 min0
Ekonomija
NOVOSTI SA SARAJEVSKOG AERODROMA: Wizz Air povećava broj letova za BiH, ali ni to nije sve...
04. Nov. 20250
Ekonomija
PIŠI PROPALO: U tvornicu uloženo 900.000 maraka, nikada nije proradila, a radnici danas sjede u...
03. Nov. 20250
Ekonomija
KO TO MOŽE PLATITI: Cijena kvadrata u novogradnji ruši sve rekorde, ali još nije gotovo...
04. Nov. 20250
Ekonomija
KUPLJENO ZEMLJIŠTE, SPREMA SE PROJEKAT: U poslovnu zonu vrijednu 200 miliona KM stiže još jedna fabrika
04. Nov. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.