Svijet
NAKON TRUMPA, SAD I ON: Putin stigao u Kinu, pogledajte kako je dočekan (FOTO, VIDEO)
19. Maj 20260
Putin je naglasio da Rusija nikada nije odbacila mogućnost pregovora o Ukrajini te da nije prekidala kontakte ni s Europljanima ni s Kijevom. Prema njegovim riječima, upravo su europske i ukrajinske vlasti te koje su prekinule ili zabranile te kontakte.
Svijet
19. Feb. 2025 19. Feb. 2025
0
Ruski predsjednik Vladimir Putin prvi put je reagirao na jučerašnji prvi krug pregovora s Amerikancima o Ukrajini.
Pozitivno je ocijenio ishod pregovora ruskih i američkih delegacija u Rijadu, istaknuvši kako je sastanak bio prvi korak u obnavljanju suradnje na raznim područjima, uključujući Bliski istok, energetiku i svemirska istraživanja. Prema njegovim riječima, cilj razgovora bio je vraćanje povjerenja između dviju država, bez čega, kako tvrdi, nije moguće rješiti niti jedno ključno pitanje, pa ni sukob u Ukrajini.
Putin je naglasio da Rusija nikada nije odbacila mogućnost pregovora o Ukrajini te da nije prekidala kontakte ni s Europljanima ni s Kijevom. Prema njegovim riječima, upravo su europske i ukrajinske vlasti te koje su prekinule ili zabranile te kontakte.
Također je dodao kako se Moskva ne miješa u unutarnje poslove SAD-a i Europe, za razliku od europskih lidera koji su, prema njemu, otvoreno utjecali na američke izbore i koristili uvredljiv ton prema političkim akterima u SAD-u.
Komentirajući mogućnost susreta s Donaldom Trumpom, Putin je rekao da je volja za održavanje sastanka obostrana, ali da je zbog stanja u odnosima dviju zemalja takav susret zahtjevniji od jednostavnog razgovora "uz šalicu kave". Također je istaknuo da Trump sada počinje dobivati "objektivne informacije" o situaciji.
Zaključujući o odnosima Moskve i Washingtona, Putin je rekao da su se obje strane složile oko potrebe vraćanja rada diplomatskih predstavništava u normalan režim, što se može smatrati jednim od prvih konkretnih koraka prema smanjenju napetosti.
Svijet
NAKON TRUMPA, SAD I ON: Putin stigao u Kinu, pogledajte kako je dočekan (FOTO, VIDEO)
19. Maj 20260
Svijet
MERKEL ODBILA ULOGU POSREDNICE: "To je posao aktuelnih lidera"
18. Maj 20260
Svijet
"NIJEDAN ZAPADNI SISTEM MU NIJE RAVAN”: Putin hvali ruske nuklearne sposobnosti, od 2025. godine u borbenu pripravnost ušao i...
12. Maj 20260
Evropa
LUKAVA IGRA KREMLJA: Putin izvukao starog prijatelja iz rukava, Berlin ekspresno odgovorio
10. Maj 20260
Hronika
DRAMA U RANO JUTRO: Izbio požar u poznatoj pekari na Baščaršiji
Prije 16 min0
Svijet
HAOS U TOKIJU: Muškarac nepoznatom tvari poprskao bankomat, više od 20 ljudi povrijeđeno
Prije 24 min0
Regija
KLIMATSKI EKSTREMI NA JADRANU: Na Jadranu jutros temperature preko 30 stepeni
Prije 26 min0
Vijesti
FINANSIRANJE IZBORA KONAČNO ODBLOKIRANO: Hasanović potpisao nalog umjesto Amidžića i poručio -"BiH nije ničiji plijen!"
Prije 35 min0
Svijet
TURSKA NA NOGAMA: Erdoganov radikalni udar, ovako nešto nije zabilježeno u novijoj povijesti države...
23. Maj 20261
Svijet
"ŠTA MU JE S VRATOM": Svijet u nevjerici zbog snimka američkog komandanta (VIDEO)
22. Maj 20260
Svijet
ŠOKANTAN ISTUP IZRAELSKOG GENERALA NA REŽIMSKOJ TV: "Iran je dobio rat, to je jasna pobjeda..."
24. Maj 20260
Svijet
PANIKA U ARAPSKOM SVIJETU: Američki senator najavio haos ako ne pristanu na dogovor s Izraelom
Prije 13h1
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.