TRUMP OTKRIO ZAŠTO JE PREKINUO ODNOSE SA IZRAELOM: "Najviše od svega mrzim kad..."

Trumpovi saradnici su obavijestili izraelskog ministra za strateška pitanja, Rona Dermera, da je američki predsjednik odlučio prekinuti kontat sa premijerom Netanyahuom jer vjeruje da Netanyahu manipulira američkim predsjednikom. 

  • Svijet

  • 09. Maj 2025  09. Maj 2025

  • 0

Dopisnik Izraelskog vojnog radija obavijestio je da je američki predsjednik Donald Trump odlučio prekinuti izravan kontakt sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanyahuom. Trumpovi saradnici su obavijestili izraelskog ministra za strateška pitanja, Rona Dermera, da je američki predsjednik odlučio prekinuti kontat sa premijerom Netanyahuom jer vjeruje da Netanyahu manipulira američkim predsjednikom.

„Nema ništa što Trump mrzi više od toga da ga se prikazuje kao budalu ili kad ga se doživljava kao osobu kojom se može manipulirati. Zato je odlučio prekinuti kontakt s Netanyahuom“, dodao je dužnosnik.

Dopisnik Cozin je kao uzrok pogoršanja odnosa između SAD-a i Izraela istaknuo neuspjeh izraelske vlade da predstavi konkretan plan i vremenski okvir u vezi s Iranom i jemenskim Hutima.

Dopisnik Army Radija također je istaknuo da Netanyahuova vlada nije uspjela ponuditi konkretan prijedlog za Gazu.

S druge strane, izraelski list Israel Hayom prenosi izjave izvora bliskih Trumpu koji potvrđuju da su odnosi između američkog predsjednika i Netanyahua dosegli najnižu tačku.

"Netanyahu manipulira nama, ne provodi ono što smo dogovorili i ne želi ostvarivanje napretka u sporazumima“, dodali su.

Israel Hayom je ranije potvrdio da je Trump „razočaran“ premijerom Netanyahuom i da namjerava poduzeti „korake“ na Bliskom istoku „bez čekanja na njega“.

Od početka svog novog predsjedničkog mandata, 20. januara 2025. godine, Trump je pružao različite vrste neograničene podrške Netanyahuovoj vladi koja  vodi rat protiv Palestinaca u Pojasu Gaze.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...