Sport
BiH U AUSTRIJU IDE BEZ TRI VAŽNA IGRAČA, ALI IMA I DOBRA VIJEST: Dvojica se vraćaju nakon suspenzije
Prije 14 min0
Istaknuo je kako je od iznimne važnosti prisjećati se žrtava, onoga što su prošli i kako su stradali, te pamtiti njihova imena.
Politika
11. Jul. 2025
1
Predsjednik Stranke demokratske akcije (SDA) Bakir Izetbegović izjavio je u povodu obilježavanja godišnjice genocida u Srebrenici kako je važno trajno čuvati sjećanje na žrtve i nastaviti tragati za pravdom.
"Danas se diljem svijeta obilježava genocid u Srebrenici, a to je rezultat upornog rada udruženja, posebno majki Srebrenice, kojima na tome zahvaljujem. U Ujedinjenim narodima također se obilježava ovaj dan, a samo u Velikoj Britaniji to se čini na više od stotinu lokacija", kazao je Izetbegović u Potočarima.
Istaknuo je kako je od iznimne važnosti prisjećati se žrtava, onoga što su prošli i kako su stradali, te pamtiti njihova imena.
"To je važno i za mrtve i za žive, jer ako zaboravimo, stvari se mogu ponoviti. Treba sve učiniti da se ne zaboravi i da budu kažnjeni oni koji su to počinili, planirali i izvršili. Još ih ima na slobodi", poručio je Izetbegović.
Sport
BiH U AUSTRIJU IDE BEZ TRI VAŽNA IGRAČA, ALI IMA I DOBRA VIJEST: Dvojica se vraćaju nakon suspenzije
Prije 14 min0
Regija
KOD SVETOG OCA NA SLUŽBENOM PUTU: Emir Kusturica ukazao se u Vatikanu za kojeg uporno tvrdi da je generator svih (antisrpskih) zala u bivšoj Jugoslaviji (VIDEO)
Prije 29 min0
Hronika
BIŠČANIN ŠVERCOVAO MIGRANTE PA POKUŠAO PODMITITI POLICIJU: Uhapšen je
Prije 36 min0
Regija
SVJETSKI DAN SJEĆANJA NA ŽRTVE PROMETNIH NESREĆA: Sjećanje nije samo počast, već poziv na odgovornost...
Prije 43 min0
Politika
NEBOJŠA VUKANOVIĆ O INFORMACIJAMA KOJE BI MOGLE UNIŠTIT SNSD I SINIŠU KARANA: Za sve je "kriv" njegov sin, evo detalja
14. Nov. 20250
Politika
OTVORENO, IZ BEOGRADA: Ludilo u Srbijatriji je na vrhuncu, a slijedi i drama između Dodikovih i Vučićevih ljudi...
14. Nov. 20250
Politika
DODIK VEČERAS U BRATUNCU NIJE VRIJEĐAO MUSLIMANE: Ali je zato žestoko udario na...
14. Nov. 20250
Politika
ŠTA JE SVE DODIK OBEĆAO SCHMIDTU?: Afera IMOVINA - karta za izlazak iz ćoška!
Prije 19h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.