Politika
"SB" INTERVJU / ADVOKAT I NOVINAR SENAD PEĆANIN: "Schmidtov 'paket funkcionalnosti' je uz podršku 'Trojke' doveo Bošnjake pod režim apartheida! Ova vlast vodi državu u KATASTROFU!"
Prije 10 min0
"Nama je vrlo vjerovatno svjedeno ko će biti predsejdnik RS, posebno s aspekta toga kako će oni voditi politiku prema velikim državnim pitanjima u BiH. Trenutno, tu nema razlike", naglašava Bajrović.
Mini market
08. Sep. 2025
1
Novinarka Amina Čorbo - Zećo i analitičar Reuf Bajrović su večeras u emisiji "Istraga sedmice" sa urednikom Avdom Avdićem analizirali vrelo političko ljeto i najavili politčku jesen u Bosni i Hercegovini
Na samom početku, Amina Čorbo - Zećo je naglasila da vjeruje da će se prijevremeni izbori za predsejdnika RS desiti iako je to još uvijek neizvjesno dok Reuf Bajrović smatra da je "politička lopta okrugla" i da se danas ništa sa sigurnošću ne može reći jer nema informacija ni ko su kandidati:
"Mene uopšte ne iznenađuje ovakvo ponašanje Milorada Dodika jer mu se godinama pušta puno toga. Ostaje da se vidi kakav je dogovor postignut sa onima koji su ga anonimno doveli pred Sud BiH na davanje izjave o slučaju napada na ustavni poredak BiH. To donosi brojne odgovore. Što se tiče samih izbora očekujem da će SNSD učestvovati. Naravno, bez obzira ko pobjedi treba znati da će Beograd naći način da nastavi provoditi projekt 'srpskog sveta'", smatra Čorbo – Zećo.
Bajrović trenutnu situaciju opisuje kao prilično nepoznatu.
"Naravno SNSD ima prednost i pred ove izbore zbog kontrole nad svim resursima u RS-u, kao i zbog činjenica da bager koji je trebao da počisti SNSD iz državne vlasti nije ništa uradio, valjda je ostao bez goriva. Dakle, SNSD je ostao na svim pozicijama u vlasti i zbog toga će ga dosta teško biti pobjediti na predstojećim izborima, neovisno od toga ko će biti njihov kandidat. Problem opozicione četvroke u RS je njihova razjedinjenost ali i činjenica da je Stanivuković kao predsjednik PDP-a, a koji realno ima najveće šanse za tu pobjedu, rekao da PDP neće izaći na te izbore", kazao je Bajrović i dodao:
"Važno je reći našim gledaocima da su svi koji su trenutno u ponudi u RS već sad na raspolaganju Beogradu i u tome je Amina potpuno u pravu.. Nama je vrlo vjerovatno svjedeno ko će biti predsejdnik RS, posebno s aspekta toga kako će oni voditi politiku prema velikim državnim pitanjima u BiH. Trenutno, tu nema razlike", naglašava Bajrović.
Kada je u pitanju sarajevska politika, Čorbo – Zećo i Bajrović smatraju da je ključna bitka ko će biti naredni član predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda. Također, naglasili su da je predsjednik SDA Bakir Izetbegović pogriješio kada je nedavno pozitivno govorio o SDP-u.
Politika
"SB" INTERVJU / ADVOKAT I NOVINAR SENAD PEĆANIN: "Schmidtov 'paket funkcionalnosti' je uz podršku 'Trojke' doveo Bošnjake pod režim apartheida! Ova vlast vodi državu u KATASTROFU!"
Prije 10 min0
Politika
ŠTA JE CILJ DODIKOVOG ŠIRENJA ISLAMOFOBIJE: Izmislio muslimanske logore za djecu da šarmira Amerikance
Prije 13 min0
Evropa
ŠPANIJA PARALISANA: Počeo štrajk mašinovođa, vozovi stali
Prije 18 min0
Ekonomija
VIJEĆE MINISTARA BiH DALO ZELENO SVJETLO: Više od 140 miliona eura granta EK za projekt Mostar sjever/jug na koridoru 5c
Prije 22 min0
Mini market
PANIKA U REDOVIMA HDZ-a: Damir Džeba na društvenim mrežama pokušava na primitivan način ismijavati Kovačevića
06. Feb. 20261
Mini market
SKRIVENI SPORAZUM: Šta Kecmanovićeva analiza otkriva o američkoj pozadini političkog dogovora s Miloradom Dodikom?
Prije 21h0
Mini market
BIVŠI SAVJETNIK JOE BIDENA: Tri važne stvari o posjeti Milorada Dodika Washingtonu...
Prije 12h1
Mini market
ANALIZA AVDE AVDIĆA: Bošnjački lideri iz sarajevske Trojke od sebe i svog naroda će napraviti lovinu!
07. Feb. 20264
trenutak ...
Komentari - Ukupno 1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.