PLENKOVIĆ NA VEZI S ABU DABIJEM: Ponovio osudu iranskih napada na UAE i susjedne zemlje

Plenković je rekao da su razgovarali o regionalnoj saradnji i njezinim implikacijama za međunarodnu sigurnost.

  • Regija

  • 07. Mar. 2026  07. Mar. 2026

  • 0

Hrvatski premijer Andrej Plenković razgovarao je u subotu s predsjednikom Ujedinjenih Arapskih Emirata, Mohamedom bin Zajedom Al Nahjanom, o situaciji na Bliskom istoku usred američko-izraelskog rata protiv Irana, objavio je premijer na platformi X.

Plenković je rekao da su razgovarali o regionalnoj saradnji i njezinim implikacijama za međunarodnu sigurnost.

Izrazio je solidarnost s UAE-om i zahvalio na pomoći u repatrijaciji hrvatskih građana.

"Danas sam razgovarao s predsjednikom Mohamedom bin Zajedom kako bih izrazio solidarnost Hrvatske s Ujedinjenim Arapskim Emiratima u ovim izazovnim vremenima", napisao je Plenković na X-u, dodajući da je ponovio osudu iranskih napada na UAE i susjedne zemlje.

"Zahvalio sam predsjedniku na izvrsnoj suradnji u repatrijaciji naših građana", dodao je.

"Hrvatska cijeni svoje partnerstvo s UAE-om te ostaje predana globalnoj stabilnosti i suradnji", naglasio je Plenković.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...