Ekonomija
AMERIČKA PRIVREDNA KOMORA PREDLAŽE: "BiH se mora hitno reformirati u OVOJ oblasti"
05. Nov. 20251
Osiguranicima se omogućava pristup visokospecijalizovanim i deficitarnim zdravstvenim uslugama, bez dugih lista čekanja
Mini market
Prije 2h
0
Fond za zdravstveno osiguranje Crne Gore potpisao je ugovor sa Poliklinikom i dnevnom bolnicom „Vitalis“ iz Mostara, kojim se osiguranicima omogućava pristup visokospecijalizovanim i deficitarnim zdravstvenim uslugama, bez dugih lista čekanja, saopšteno je iz te ustanove.
Vršilac dužnosti direktora Fonda dr Aleksandar Ružić i direktor „Vitalisa“ dr Goran Đuzel zaključili su ugovor koji obuhvata PET/CT dijagnostiku, kao i usluge iz oblasti interventne kardiologije, ortopedije, spinalne hirurgije i savremene radiologije, uključujući MRI 3 Tesla, uz izvođenje specifičnih zahvata i procedura.
U saopštenju se navodi da je ugovor potpisan uz saglasnost Ministarstva zdravlja Crne Gore, te da uređuje međusobna prava i obaveze u pružanju sofisticiranih zdravstvenih usluga osiguranim licima Fonda.
"Poliklinika i dnevna bolnica „Vitalis“ dužna je da upućenom osiguranom licu Fonda pruži blagovremene zdravstvene usluge prema izdatoj uputnici, u skladu sa medicinskom doktrinom i etikom, uz sprovođenje najefikasnijeg i najracionalnijeg liječenja", navodi se u saopštenju.
Ističe se da se na ovaj način osiguranicima omogućava korišćenje najsavremenije medicinske dijagnostike, uz dodatnu olakšicu organizacije odlaska i povratka u istom danu.
"Potpisivanje ugovora i uspostavljanje saradnje sa jednom od najmodernijih privatnih zdravstvenih ustanova u jugoistočnoj Evropi predstavlja rješenje koje je izuzetno povoljno i sa finansijskog aspekta", saopšteno je iz Fonda za zdravstveno osiguranje Crne Gore.
Ekonomija
AMERIČKA PRIVREDNA KOMORA PREDLAŽE: "BiH se mora hitno reformirati u OVOJ oblasti"
05. Nov. 20251
Društvo
GDJE IDE NOVAC: Radniku sa plaćom od 1.500 KM za 30 godina staža odbije se više od 108.000 KM za zdravstvo
18. Nov. 20230
Društvo
SINDIKATI ZAVAPILI NAKON UKIDANJA VANREDNOG STANJA KOJEG JE UVELA VLADA RS ZBOG KORONAVIRUSA: Radnici zbog dugova ostali bez zdravstvenog osiguranja
02. Jun. 20230
Ekonomija
SVE VIŠE NAFTNIH KOMPANIJA ISTIČE NATPISE: Panika na benzinskim pumpama zbog ograničenja točenja goriva
Prije 17 min0
Evropa
STALO SVE: Štrajkovi širom Njemačke
Prije 24 min0
Regija
ISTRAŽITELJI UPALI U GRADSKU UPRAVU: Gradonačelnik osumnjičen za zloupotrebu položaja
Prije 28 min0
Rat u zalivu
UDAR KOJI MIJENJA PRAVILA IGRE: Napad na Južni Pars gura cijeli svijet prema haosu
Prije 32 min0
Mini market
DODIK IZVRIJEĐAO SRBIJANSKOG AKADEMIKA: "Najbolje bi bilo da promjeni ime u Mustafa..."
18. Mar. 20263
Mini market
HAOS NA SJEDNICI KOLEGIJA NARODNE SKUPŠTINE RS: Nenad Stevandić u deliriju, Vukanović objavio video...
17. Mar. 20260
Mini market
"NI SRBI U SRBIJI VAS VIŠE NE ŽELE...": Burne reakcije nakon skandaloznog istupa Milorada Dodika...
Prije 6h0
Mini market
TOTALNI UDAR NA ISLAMSKU ZAJEDNICU: Vehabijski predavač poručio da je "crkva transparenta i otvorena a Islamska zajednica obmanjuje narod"!
Prije 21h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.