Ekonomija
IRSKI DIV IMA OZBILJNE PLANOVE U BOSNI I HERCEGOVINI: Sprema se veliki ulazak Ryanaira na Aerodrom Sarajevo, već su potpisali važan ugovor
28. Nov. 20230
Ova poznata aviokompanija, osnovana prije gotovo 100 godina, uskoro bi mogla prekinuti sve redovne operacije i proglasiti bankrot.
Ekonomija
17. Mar. 2021 17. Mar. 2021
0
Kriza avioindustrije traje sve dulje i sve je dublja, a najnovija žrtva mogla bi biti jedna od najstarijih aviokompanija u svijetu "Czech Airlines", nacionalni prijevoznik Češke Republike.
Ova poznata aviokompanija, osnovana prije gotovo 100 godina, uskoro bi mogla prekinuti sve redovne operacije i proglasiti bankrot. Kako prenosi specijalizirani avioportal Croatianaviation.com, upravo je to prije nekoliko dana učinio praški sud zato što kompanija ne podmiruje svoje obaveze i ima generirano dugovanje od gotovo 70 miliona eura prema dobavljačima i putnicima.
Sada već davne 2013. godine južnokorejski "Korean Air" kupio je veći udio dionica u češkoj aviokompaniji radi stvaranja većeg broja konekcija i svojevrsnog vlastitog “čvorišta” u Pragu.
"Czech Airlines" tada je od "Korean Aira" preuzeo i jedan širokotrupni avion tipa A330-300 te je otvorio i long-haul liniju Prag – Seul – Prag, ali su korejski investitori 2017. godine odlučili prodati svoj udio u vlasništvu, nezadovoljni rezultatima u poslovanju.
Po izbijanju globalne pandemije, "Czech Airlines" ukinuo je svoju jedinu long-haul liniju te vratio širokotrupni A330 "Korean Airu". Iako finansijski problemi ove aviokompanije nisu nastali u vrijeme pandemije, izgledno je da će kriza uzrokovana Covidom-19 biti posljednji udarac za "Czech Airlines".
Ekonomija
IRSKI DIV IMA OZBILJNE PLANOVE U BOSNI I HERCEGOVINI: Sprema se veliki ulazak Ryanaira na Aerodrom Sarajevo, već su potpisali važan ugovor
28. Nov. 20230
Ekonomija
BiH IMA SVOJU AVIOKOMPANIJU: "Možemo 'poletjeti' za 60 dana"
28. Nov. 20231
Ekonomija
LET NA DRUGI SVIJET: Australska aviokompanija pokreće najdužu avioliniju - let će trajati 19 sati...
03. Maj 20220
Ekonomija
USKORO I NA SARAJEVSKOM AERODROMU: Slovenija dobija novu aviokompaniju, zvat će se...
24. Feb. 20210
Hronika
TUŽNA VIJEST: Preminuo Edin Avdić, legendarni novinar i komentator
Prije 16 min0
SP 2026
SJAJNA VIJEST ZA LJUBITELJE NOGOMETA: YouTube i FOX osigurali besplatne prijenose utakmica Mundijala
Prije 17 min0
Evropa
MISTERIJA MOSKVE: Šta se zaista krije iza iznenadne posjete Gerharda Schrödera?
Prije 20 min0
Hronika
DIGITALNI KRIMINAL: Ilegalno prenosio utakmice Premijer lige pa završio u zatvoru
Prije 25 min0
Ekonomija
POSLOVNA IMPERIJA SE NE ZAUSTAVLJA: Biznismen iz Foče kupio još jednu firmu u BiH za 1,6 miliona KM
Prije 6h0
Ekonomija
ROBOTI STIGLI NA VLAŠIĆ: Iz temelja su promijenili život Jove Vujinovića... (VIDEO)
01. Jun. 20260
Ekonomija
NA POMOLU JE VELIKA AKVIZICIJA: Milioner iz Bosne i Hercegovine preuzima kompanije u osam europskih zemalja i stvara...
Prije 9h0
Ekonomija
SNJEŽANA KÖPRUNER ŠIRI POSLOVE NA AFRIKU: „U Maroku su mi rekli - 'Dok su nas Europljani gledali kao zoološki vrt, kod vas u BiH smo studirali; zato želimo poslovati sa vama'!“
02. Jun. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.