DŽEKO SA KLUPE GLEDAO SPEKTAKL: Pogledajte golijadu Intera na san Siru i povratak na prvo mjesto Serije A

Inter je sa 40 bodova izbio na čelo Serije A s bodom više od Milana, tri više od Atalante te četiri više od Napolija koji je u nedjelju doživio šokantan poraz od Empolija pred svojim navijačima.

• 13. Dec. 2021  13. Dec. 2021

• 0

Nogometaši Intera s uvjerljivih su 4:0 (1-0) savladali Cagliari na San Siru u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 17. kola Serie A i preuzeli vodeću poziciju na tabeli.

Lautaro Martinez je u 29. minuti postigao vodeći pogodak za domaću ekipu, a isti je igrač u 44. minuti propustio iz kaznenog udarca udvostručiti Interovu prednost. No to domaću ekipu nije zaustavilo na putu prema uvjerljivoj pobjedi. Alexis Sanchez je u 50. minuti pogodio za 2:0, u 66. minuti je Hakan Calhanoglu bio strijelac trećeg pogotka, a konačnih 4:0 postavio je svojim drugim pogotkom Lautaro Martinez u 68. minuti.

Bh. reprezentatitac Edin Džeko utakmicu je odgledao s klupe za rezervne igrače.