Kultura
"ISPRAVAK KRIVOG NAVODA": Policija Moldavije saopštila da Bregović nije ni pokušao da uđe u tu zemlju
24. Avg. 20230
Jedan snimajući dan kod Gorana Bregovića košta između 2.000 i 3.000 eura, sve zavisi od nekretnine koju iznajmljuje.
Mini market
25. Jul. 2022
3
Muzičar Goran Bregović decenijama gradi uspješnu karijeru i stvara muziku koja je tražena kako kod nas, tako i u inostranstvu.
Sav novac koji je zaradio, Brega je mudro uložio u nekretnine, te danas mnoge od njih izdaje, a njegova kuća na Senjaku je, prema pisanju srbijanskih medija, jedna od omiljenih lokacija za snimanje filmova i serija.
Kako je "Kurir" jednom prilikom otkrio, jedan snimajući dan kod muzičara košta između 1.000 i 3.000 eura, sve zavisi od nekretnine koju izdaje.
Njegova kuća u Tolstojevoj ulici u Beogradu pojavila se u seriji "Državni službenik" kao kuća lika kog je tumačio glumac Nikola Pejaković, piše Nova.rs.
Pomenutu vilu gradio je tri godine. Opasana je visokim garažnim vratima na daljinsko upravljanje, a dvorište se ne može vidjeti s ulice. Muzičar je, kako bi svoj dom zaštitio od lopova, postavio i videonadzor.
On posjeduje i imanje koje se nalazi pored ove vile, na kome je napravio objekat poput sale za slavlja. Taj dio je, također, zaštićen od radoznalih pogleda.
"Unutar same vile nalazi se firma kojoj je iznajmio prostor. Međutim, to je samo jedan dio ogromne vile koja je u njegovom posjedu. Drugu polovinu je odlučio da sačuva za sebe, jer zbog čestih iznajmljivanja vila i kuća za snimanje raznih spotova i reklama, ipak želi da ima djelić za sebe kako bi mogao da se odmori", ispričao je tokom pandemije izvor blizak muzičaru za "Blic".
Jedan snimajući dan kod Gorana Bregovića košta između 2.000 i 3.000 eura, sve zavisi od nekretnine koju iznajmljuje. Cijena snimajućeg dana je striktna", ispričao je izvor.
Osim ovoga, u njegovim kućama se snimalo nekoliko muzičkih spotova, kao i serije "Klan" i "Žene sa Dedinja".
"Nema s Bregom cjenkanja, cijena je fiksna, nikome ne daje popust i to se zna. Za neke žurke i svadbe cijena ide i do 3.000 eura", rekao je jednom prilikom izvor za srbijanske medije.
Prema informacijama koje su prenosili mediji, Brega u svom posjedu ima više od 30 kuća, stanova i garsonjera čija vrijednost prelazi 35 miliona eura.
Navodno je u Zagrebu 2005. godine kupio zgradu od 550 kvadrata koju izdaje za 5.500 eura mjesečno, na Jahorini posjeduje nekretninu od 450 kvadrata, u Perastu dvije kuće i starački dom, kao i petnaestak kuća u Beogradu, stanove u Parizu, Istanbulu i još nekim gradovima. Svaka vila Gorana Bregovića procenjena je na više od milion eura.
U jednoj emisiji muzičar je priznao i da je kćerkama odlučio da kupi po jedan stan u Beogradu, a svoju strast prema kupovini nekretnina svojevremeno je objasnio kao strah od siromaštva.
Naime, Bregović je naveo da je početkom rata devedesetih ostao bez svega što je imao u Jugoslaviji i otišao u Pariz, gdje je morao da počne od nule.
Kultura
"ISPRAVAK KRIVOG NAVODA": Policija Moldavije saopštila da Bregović nije ni pokušao da uđe u tu zemlju
24. Avg. 20230
Mini market
IVICA PULJIĆ, IZ WASHINGTONA: „Ima li većeg poniženja za rođenog Sarajliju poput Brege od toga da ga brani…“
22. Avg. 20235
Estrada
RAMPA ZA BIVŠEG LIDERA BIJELOG DUGMETA: Goranu Bregoviću zabranjen ulazak u Moldaviju
20. Avg. 20230
Estrada
UPOZNAO SUPRUGU DŽENANU KAD JOJ JE BILO 16 GODINA: Goran Bregović otkrio razloge zbog kojih smatra da se treba…
20. Jul. 20230
Mini market
HELEZ OBJAVIO RAT KOLEGAMA U VIJEĆU MINISTARA: "Nešiću zavisi koliko potegne 'bijelog', tako reaguje. Košarac? Pa Srbi su ga tjerali iz kancelarija!"
Prije 22 min0
Politika
PREDSJEDNIK BOSS-a I ADVOKAT MIRNES AJANOVIĆ: "Priznanjem krivnje Salki Zildžiću će prestati mandat u Parlamentu FBiH"
Prije 24 min0
Sport
FELIX ODUŠEVIO BARCU I ŽELE GA OTKUPITI: Evo koliko će morati isplatiti Atleticu za sjajnog Portugalca
Prije 38 min0
Sport
PRVI POLUFINALNI MEČ KVALIFIKACIJA ZA ABA LIGU 2: Košarkaši Bosne u prepunoj Skenderiji savladali Iliriju
Prije 44 min0
Mini market
„REČE JUGOSLAVEN I VELIKI VELEŽOVAC…“: Gore društvene mreže nakon čestitke Dragana Čovića nogometašima Zrinjskog…
Prije 15h2
Mini market
GLUP I GLUPLJI: Penzionerska iskaznica, Osmica i Salkica!
20. Sep. 20234
Mini market
VASKOVIĆ NAJAVLJUJE NOVU DRAMU: „Na redu je Željka Cvijanović…“
20. Sep. 20232
Mini market
NEBOJŠA KRSTIĆ, OMILJENI VUČIĆEV ANALITIČAR, UZBURKAO DUHOVE: „Volim kad bilo koji bosanski političar nosi srpske ljiljane….“
21. Sep. 202321
trenutak ...
Komentari - Ukupno 3
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.