Politika
AVDO AVDIĆ, OTVORENO: "Oni koji su sa SNSD-om formirali vlast su odgovorni što BiH neće dobiti stotine miliona KM iz fondova EU!" (VIDEO)
12. Sep. 20250
Politička radikalizacija koju je u javni prostor uvezao Elmedin Konaković postaje svakim danom sve izraženija i opasnija jer Konakovićevo do sada nesankcionisano siledžijsko verbalno nasilje spram bilo koga ko mu se nađe na putu navodi i njegove sljedbenike da oponašaju svoga "prečasnog" lidera.
Mini market
10. Maj 2024
8
Ministar vanjskih poslova Elmedin Konaković ovih je dana ponovo u centru pažnje i javne polemike nakon što je grubo etiketirao i izvrijeđao novinara Avdu Avdića. Riječ je o još jednom u nizu napada na novinare od političke ličnosti koja je nedavno, na novinskoj konferenciji, izjavila da mu pola kućnog budžeta dolazi od medija, odnosno od Al Jazeere Balkans, gdje mu radi supruga kao spikerica, piše Stav.ba.
Nakon što je Konaković reagirao ispod za njega kritičkog posta stipendistice Dnevnog Avaza, rediteljice i nećakinje novopečenog Bosanca i pitomca akademije Kulin Ban - Nejre Latić Hulusić, javio se jedan iz galerije dežurnih likova Naroda i Pravde koji bez sankcija već godinama prijete svima onima što ne misle poput njih.
Ovaj put riječ je o stanovitom Ameru Lučkinu, očito sljedbeniku Elmedina Konakovića, koji bi novinara Avdu Avdića rješio "po hitnom postupku".
Na upit na kakav konkretno hitan postupak misli, ovaj Dinin nipadžijski bojovnik pojasnio ke kako je odlično poznato "šta treba sa takvima " poput Avdića i svih ostalih "medijskih nakaza" koje mogu biti zaštićene tek onoliko koliko budu "profesionalno i časno obavljali svoj posao".
Time se Lučkin valjda referirao na poznatu izjavu svoga lidera i capo di tutti capi trojkinog režima, Elemedina Konakovića, koji redovno djeli novinare na one dobre koji rade "onako kako politike Trojke to od njih traže" i one druge, pokvarene i loše koji rade za mitski "režim" te stoga nisu niti profesionalni, niti časni pa ne zaslužuju da budu zaštićeni od napada političara i njihovih sljedbenika.
Politička radikalizacija, koju je u javni prostor uvezao Elmedin Konaković, postaje svakim danom sve izraženija i opasnija jer Konakovićevo do sada nesankcionirano siledžijsko verbalno nasilje, spram bilo koga ko mu se nađe na putu, navodi i njegove sljedbenike da oponašaju svoga "prečasnog" lidera.
Primitivizacija, radikalizacija i sveopća degeneracija političkog diskursa nastala pojavom NIP-a dovela je do toga da razni polusvijet, sva ta Konakovićeva "hrabra srca" i "britke sablje", sada imaju hrabrosti da otvoreno mašu sabljama iznad novinarskih glava zahtjevajući "hitne postupke".
Politika
AVDO AVDIĆ, OTVORENO: "Oni koji su sa SNSD-om formirali vlast su odgovorni što BiH neće dobiti stotine miliona KM iz fondova EU!" (VIDEO)
12. Sep. 20250
Regija
BALKANSKO BURE BARUTA: Vučićev potez brine region
23. Avg. 20250
Mini market
KOLUMNA ANDREJA NIKOLAIDISA: "Napad na Avdića i privođenje novinarke koja razotkriva kriminal granične policije nisu slučajnost"
21. Avg. 20250
Društvo
DIREKTAN UDAR NA SLOBODU MEDIJA: Media centar Islamske zajednice u BiH najoštrije osuđuje napad na novinara Avdu Avdića
19. Avg. 20250
Regija
NOVE GLAVOBOLJE ZA VUČIĆA: Građani blokirali ulice i most u Novom Sadu, za danas najavljuju još veći skup...
Prije 32 min0
Evropa
DRAMATIČNE SNIMKE IZ UKRAJINE: Ruski agresori likvidirani moćnim američkim bombama, skladište uništeno...
Prije 53 min0
Svijet
NEVJEROVATNO: Ispred Kaptola postavljen ogroman zlatni kip Donalda Trumpa, pogledajte šta drži u ruci...
Prije 1h0
Jeste li znali
KRV JE TEKLA ULICAMA: U brutalnom masakru izginulo je više od 750.000 ljudi, a onda se sve promijenilo…
Prije 1h0
Mini market
PIŠE TI SE LOŠE, MILOŠE: Bivši premijer Srbije vjerovatno ni sam ne zna šta je pročitao na obilježavanju...
15. Sep. 20250
Mini market
"NIJE SE NI POTRUDIO DA ZAMAŽE OČI NARODU": Aleksandra Pandurević objavila fotografije luksuzne kuće Igora Dodika (FOTO)
15. Sep. 20250
Mini market
„ZAŠTO SU TURCI VLADALI 500 GODINA – KOLORIZOVANO...“: Burne reakcije iz Srbije nakon istupa Milorada Dodika...
16. Sep. 20250
Mini market
MUK U LAKTAŠIMA: Igor Crnadak objavio video pa poručio Dodiku -"Samo neka se pridržava ovoga što je rekao..."
17. Sep. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 8
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.