Evropa
DRAMATIČNA OBJAVA BRITANSKOG PREMIJERA: "Dao sam vojsci dopuštenje da se ukrca i zadrži..."
Prije 27 min0
Program Glumice i gitara donio je spoj poezije i muzike, kroz interpretaciju stihova klasičnih pjesnika, sevdalinki, s naglaskom na tekstove domaće književne i muzičke baštine.
Kultura
06. Jul. 2025 06. Jul. 2025
0
U sklopu specijalnog programa Narodnog pozorišta Sarajevo "Kultura na ulice!", večeras u prelijepom ambijentu Olimpijskog muzeja upriličen je poetsko-muzičkog spektakl pod nazivom Glumice i gitara.
Ovaj jedinstveni događaj ponudio je sarajevskoj publici i turistima poeziju i pjesme koje su izvodili glumice Mona Muratović i Merima Lepić-Redžepović, uz pratnju gitariste Vedrana Vujice.
Program Glumice i gitara donio je spoj poezije i muzike, kroz interpretaciju stihova klasičnih pjesnika, sevdalinki, s naglaskom na tekstove domaće književne i muzičke baštine.
Program je realiziran u saradnji sa "Gradski Muzeji" Sarajevo.
Veliki koncert jazz banda The Groove Society, sa gostima Helem Nejse i Zhiva, bit će izveden već sutra, sa početkom u 21:00 sati, na Pozorišnom Trgu Susan Sontag.
Večeras je u prelijepom ambijentu Olimpijskog muzeja upriličen poetsko-muzički spektakl pod nazivom „Glumice i...
Objavljuje Kultura na ulice u Nedjelja, 6. srpnja 2025.
Evropa
DRAMATIČNA OBJAVA BRITANSKOG PREMIJERA: "Dao sam vojsci dopuštenje da se ukrca i zadrži..."
Prije 27 min0
Politika
MARIO KORDIĆ UZBURKAO JAVNOST: "Svjedočimo da je nekako situacija u gradu Mostaru i čitavoj regiji se pomalo...“
Prije 32 min0
Svijet
ŠTA SE KRIJE IZA SVEGA: Bijela kuća objavila misterioznu video-poruku, uslijedile su brojne reakcije...
Prije 46 min0
Hronika
4,9 STEPENA PO RICHTERU: Snažan zemljotres pogodio Balkan, stigle prve snimke udara......
Prije 1h0
Kultura
TUŽNE VIJESTI IZ SRBIJE: Preminuo poznati glumac i režiser, bio je prvak drame...
23. Mar. 20260
Kultura
DVIJE GODINE BEZ SIDRANA: Kćerka Miranda, Stojić i Kenović o pjesniku čije izreke žive u narodu, a Sarajevo ga i danas sreće na svakom ćošku (VIDEO)
24. Mar. 20261
Kultura
TIJAN SILA POTRESAO AUSTRIJU: Roman o opsadi Sarajeva stigao na pozornicu u Linzu – redateljica Ostertag napravila remek-djelo
23. Mar. 20260
Kultura
KOLUMNA SVETISLAVA BASARE: Fenomenologija Hrama Svetog Save
23. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.