Evropa
ILUZIJA AMERIČKE PROTEKCIJE: Medvedev brutalno otvorio oči arapskim zemljama – "Malo sutra će vas zaštititi!"
06. Mar. 20260
„Postoje čak i osnove za njegov kazneni progon u Njemačkoj, tako da to ne bi bio gubitak, pogotovo jer građani nepotrebno pate“, rekao je Medvedev.
Svijet
05. Jan. 2026 05. Jan. 2026
0
"Otmica neonacista Merza mogla bi biti sjajan preokret u ovom karnevalu događaja“, citirala je Medvedeva državna novinska agencija TASS. Naglasio je da takav scenarij nije nerealan
Nedavna američka vojna operacija u Venezueli, tokom koje je predsjednik Nicolas Maduro otet i odveden u New York, izazvala je reakciju bivšeg ruskog predsjednika Dmitrija Medvedeva. Medvedev, koji je danas zamjenik predsjednika ruskog Vijeća sigurnosti, izjavio je da može zamisliti operacije otmice usmjerene na strane čelnike, navodeći njemačkog kancelara Friedricha Merza kao mogući primjer, prenosi Večernji list.
"Otmica neonacista Merza mogla bi biti sjajan preokret u ovom karnevalu događaja“, citirala je Medvedeva državna novinska agencija TASS , Medvedev je naglasio da takav scenarij nije nerealan.
„Postoje čak i osnove za njegov kazneni progon u Njemačkoj, tako da to ne bi bio gubitak, pogotovo jer građani nepotrebno pate“, rekao je Medvedev.
On se također osvrnuo na američke tvrdnje da je Maduro nelegitiman vođa. Prema Medvedevu, takve tvrdnje ne podupiru ozbiljnu provjeru i odražavaju dvostruke standarde SAD-a, jer su upravo Sjedinjene Države svojim djelovanjem u Venezueli prekršile međunarodno pravo. Otmica predsjednika suverene države predstavlja kršenje načela suvereniteta i Povelje UN-a, što je u ovom slučaju očito zanemareno.
Medvedev se potom osvrnuo i na ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog, tvrdeći da mu je mandat odavno istekao. On istovremeno implicira da američke akcije, predvođene Trumpom, ohrabruju diktatore i velike sile da slijede isti obrazac, čime se praktički ukida poštivanje međunarodnog prava, a jedino što danas djeluje je sila.
Evropa
ILUZIJA AMERIČKE PROTEKCIJE: Medvedev brutalno otvorio oči arapskim zemljama – "Malo sutra će vas zaštititi!"
06. Mar. 20260
Evropa
NOVE PRIJETNJE IZ RUSIJE: "Moskva će u tom slučaju biti primorana da upotrijebi nuklearno oružje"
24. Feb. 20261
Politika
STIGLO PISMO IZ MOSKVE: Medvedev stao uz Dodika pa poručio "Zapadni predatori žele kolonijalnu vlast nad BiH"
07. Feb. 20261
Evropa
MEDVEDEV PONOVO PRIJETI: "Ništa pouzdanije od nuklearnog oružja nije izumljeno za..."
26. Jan. 20260
Zdravlje
OPASNOST PRIJETI: Ukoliko imate ove simptome mogli bi biti u velikim problemima, ali nije sve izgubljeno...
Prije 16 min0
Auto
TEKTONSKE PROMJENE: Dizelaši polako odlaze u povijest, evo šta se događa na europskom tržištu automobila...
Prije 26 min0
Ekonomija
SAD JE SVE JASNO: Evo gdje Naftna industrija Srbije nabavlja naftu...
Prije 37 min0
Mini market
"SJEĆAŠ LI SE SREBRENICE, TOMAŠICE, SARAJEVA...": Burne reakcije nakon istupa Željke Cvijanović...
Prije 42 min0
Svijet
ANALIZA IGORA TABAKA: Dobro pogledajte tačno vrijeme objave ‘povlačenja‘ Donalda Trumpa, ovo nije...
23. Mar. 20260
Svijet
UN IZGLASAO HISTORIJSKU REZOLUCIJU: 3 zemlje bile protiv, među njima Izrael i Amerika
Prije 12h0
Svijet
HAOS U IRANU: Policija hapsi stotine osoba pod optužbama za...
24. Mar. 20260
Svijet
IZDALI OZBILJNO UPOZORENJE: Nijedna zemlja neće biti pošteđena, slijedi katastrofa...
23. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.