Vijesti
GLOBALNI SAVEZ PROTIV BOSNE: Kako su Netanyahu, Orban i Trump postali vjetar u leđa secesiji RS?
10. Feb. 20260
U saopćenju objavljenom u nedjelju, iz Ureda premijera navedeno je da je Netanyahu podnio zahtjev za pomilovanje pravnom odjelu Ureda predsjednika. Iz Ureda predsjednika ovaj potez su nazvali "izvanrednim zahtjevom" koji nosi "značajne implikacije".
Svijet
30. Nov. 2025
0
Izraelski premijer Benjamin Netanyahu zatražio je od predsjednika Izraela Isaaca Herzoga pomilovanje tokom dugotrajnog suđenja za korupciju koje je snažno podijelilo zemlju.
U saopćenju objavljenom u nedjelju, iz Ureda premijera navedeno je da je Netanyahu podnio zahtjev za pomilovanje pravnom odjelu Ureda predsjednika. Iz Ureda predsjednika ovaj potez su nazvali "izvanrednim zahtjevom" koji nosi "značajne implikacije".
Netanyahu je jedini aktuelni premijer u historiji Izraela kojem se sudi, nakon što je optužen za prevaru, zloupotrebu povjerenja i primanje mita u tri odvojena slučaja u kojima ga se tereti za razmjenu usluga s bogatim političkim pristalicama. Još uvijek nije osuđen ni za šta.
Zahtjev dolazi nekoliko sedmica nakon što je američki predsjednik Donald Trump pozvao Izrael da pomiluje Netanyahua.
U video izjavi, Netanyahu je rekao da je suđenje podijelilo zemlju te da bi pomilovanje pomoglo u obnavljanju nacionalnog jedinstva. Također je naveo da mu obaveza pojavljivanja na sudu tri puta sedmično predstavlja smetnju koja otežava vođenje države.
Netanyahuov zahtjev sastoji se od dva dokumenta — detaljnog pisma koje je potpisao njegov advokat i pisma koje je potpisao sam Netanyahu. Dokumenti će biti upućeni Ministarstvu pravde na mišljenje, nakon čega će biti proslijeđeni pravnom savjetniku u Uredu predsjednika, koji će pripremiti dodatna mišljenja za predsjednika.
Vijesti
GLOBALNI SAVEZ PROTIV BOSNE: Kako su Netanyahu, Orban i Trump postali vjetar u leđa secesiji RS?
10. Feb. 20260
Svijet
"NEOBIČNO BLIZAK ODNOS S...": Benjamin Netanyahu kaže da Epstein nije bio izraelski agent
06. Feb. 20260
Svijet
KUHA NA BLISKOM ISTOKU: Netanyahu sazvao hitan sigurnosni sastanak zbog Irana
30. Jan. 20260
Politika
KOGA TO LAŽE TROJKA: "Politički leš" i "ruska podmornica" u Tel Avivu i Washingtonu
29. Jan. 20260
Rat u zalivu
HLADAN TUŠ IZ WASHINGTONA: Donald Trump odbio plan Benjamina Netanyahua...
Prije 16 min0
Vijesti
"PUN POGODAK U METU": Nebojša Vukanović izazvao reakciju Milorada Dodika, sad je sve jasno...
Prije 26 min0
Evropa
DRAMATIČNA OBJAVA BRITANSKOG PREMIJERA: "Dao sam vojsci dopuštenje da se ukrca i zadrži..."
Prije 39 min0
Politika
MARIO KORDIĆ UZBURKAO JAVNOST: "Svjedočimo da je nekako situacija u gradu Mostaru i čitavoj regiji se pomalo...“
Prije 45 min0
Svijet
ANALIZA IGORA TABAKA: Dobro pogledajte tačno vrijeme objave ‘povlačenja‘ Donalda Trumpa, ovo nije...
23. Mar. 20260
Svijet
UN IZGLASAO HISTORIJSKU REZOLUCIJU: 3 zemlje bile protiv, među njima Izrael i Amerika
Prije 11h0
Svijet
HAOS U IRANU: Policija hapsi stotine osoba pod optužbama za...
24. Mar. 20260
Svijet
IZDALI OZBILJNO UPOZORENJE: Nijedna zemlja neće biti pošteđena, slijedi katastrofa...
23. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.