Mini market
SULJAGIĆ O POSTUPCIMA PROTIV ZAPOSLENIH U MC SREBRENICA: "I 1995. su ubijali 'po zakonu, kroz papire', ali sada znamo..."
10. Avg. 20260
"Predmet je u radu i vrše se provjere navoda iz prijave", kazali su iz Tužilaštva.
Vijesti
18. Jun. 2026
0
Tužilaštvo Bosne i Hercegovine zaprimilo je krivičnu prijavu protiv Milorada Dodika, predsjednika Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD), jer je, gostujući u televizijskoj emisiji, veličao Ratka Mladića, osuđenog za genocid i druge ratne zločine, potvrđeno je za Detektor.
Prijavu protiv Dodika je podnio Emir Suljagić, direktor Memorijalnog centra Srebrenica.
"Predmet je u radu i vrše se provjere navoda iz prijave", kazali su iz Tužilaštva.
Dodik je, gostujući u televizijskoj emisiji, naveo kako je Mladić, "vrhovni komandant Vojske Republike Srpske (VRS), narodni heroj ovoga naroda”, te se pohvalio kako je, kao svjedok odbrane, svjedočio u Haagu u procesima protiv Mladića i Radovana Karadžića, prvog predsjednika RS-a, osuđenog za genocid u Srebrenici i druge zločine u BiH. Na istu kaznu je za genocid i druge zločine osuđen bivši komandant VRS-a Mladić.
Detektor je ranije pisao da pravni stručnjaci i žrtve smatraju da ovo Dodikovo televizijsko gostovanje mora biti predmetom procesuiranja.Bivši visoki predstavnik u BiH Valentin Inzko nametnuo je izmjene i dopune Krivičnog zakona BiH kojima se zabranjuje i kažnjava veličanje ratnih zločinaca. Dodjela priznanja, nagrada, spomenica, bilo kakvog podsjetnika ili bilo kakve privilegije osobi osuđenoj pravosnažnom presudom za genocid, zločin protiv čovječnosti ili ratni zločin, bit će kažnjena zatvorskom kaznom od najmanje tri godine, propisano je, između ostalog, izmjenama zakona.
Mini market
SULJAGIĆ O POSTUPCIMA PROTIV ZAPOSLENIH U MC SREBRENICA: "I 1995. su ubijali 'po zakonu, kroz papire', ali sada znamo..."
10. Avg. 20260
Vijesti
FOTOGRAFIJA KOJA JE IZAZVALA BURNU REAKCIJU: Suljagić prozvao Željku Cvijanović zbog škole u Roćeviću u kojoj su zarobljenici iz Srebrenice bili zatočeni, mučeni i ubijani
09. Avg. 20260
Mini market
SULJAGIĆ UPOZORIO AMERIČKE KONGRESMENE: Srđan Amidžić, pridruživanjem Miloradu Dodiku i Željki Cvijanović, uključio se u kampanju pritiska na Memorijalni centar Srebrenica....
08. Avg. 20261
Vijesti
SULJAGIĆ ZAHVALIO AMERIČKIM SENATORIMA: "Kao preživjeli genocida znam šta znači kada neko odbije okrenuti glavu"
07. Avg. 20260
Hronika
DETALJI NESREĆE U SARAJEVU: Motociklom upravljao predsjednik sindikata policije Viktor Ćatić
Prije 10 min0
Gastro
NAKON 14 GODINA POJELA MESO, A ONDA BRIZNULA U PLAČ: Njena reakcija šokirala svijet
Prije 11 min0
Politika
O DUPLIM INTERESIMA GRLIĆA RADMANA: Nove izborne jedinice i fabrika smrada u Bilješevu
Prije 17 min0
Regija
NEVJEROVATAN SLUČAJ U BH. SUSJEDSTVU: Dunav toliko opao da se Vukovarska ada spojila sa Srbijom
Prije 21 min0
Vijesti
UKRAJINSKI GENERAL UPOZORAVA: "Brčko je ključna tačka. Ukoliko RS odluči zauzeti koridor, NATO-a će morati povući snage sa Baltika"
08. Avg. 20261
Vijesti
BOŠNJACI U BH. GRADU UZNEMIRENI: Nacionalistička zastava uz zastavu RS-a i Srbije u svadbenoj koloni
09. Avg. 20263
Vijesti
BRČKO KAO MJESTO IZBIJANJA KRIZE: Ko je umirovljeni general-major koji upozorava na mogućnost novog sukoba...
09. Avg. 20261
Vijesti
DOK MU NAD GLAVOM VISE SANKCIJE: Milorad Dodik u histeričnom napadu na "političko Sarajevo"...
09. Avg. 20261
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.